PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110345}

Zabójcy

The Killers
7,5 1 835
ocen
7,5 10 1 1835
7,5 6
ocen krytyków
Zabójcy
powrót do forum filmu Zabójcy


Wart obejrzenia rasowy czarny kryminał ze złotych czasów tego gatunku. Nie przekombinowany, nie udziwniony, jakby nie wyróżnia się niczym - po prostu realizuje krok po kroku wszystkie reguły sztuki.
Mamy więc samotnego bohatera, śledztwo, retrospekcje, łańcuch przestępców, świadków, złodziejaszków, nocne kluby, karty, papierosowy dym, alkohol, kobietę piękną i okrutną, miłość i zdradę, kilka strzelanin i kilka bójek, odkrywane kawałki układanki, ponure zaułki, lśniące samochody, złą pogodę i historię człowieka, który chciał jak najlepiej a wyszło jak zawsze.
Niezłemu scenariuszowi z dobrym tempem akcji i świetnym montażem zabrakło wielkiego nazwiska (poza debiutancką, małą w sumie rolą Lancastera i jeszcze mniejszą Avy...), które zapewne zapisały by go wśród klasyków. Brakuje też podkreślenia wątku romansowego - pola dla dwójki wspomnianych bohaterów. Ich brak to spory minus. No i może do pełni szczęścia 2-3 scen ilustrujących kawiarniano-knajpiano-kabaretowo-wieczorowy klimat epoki (takich w których nic się nie dzieje, orkiestra gra swoje, kelnerzy snują się w białych smokingach a ONI patrzą sobie w oczy :-).

ocenił(a) film na 9
cew

Przeczytałem kilka opinii o tym filmie i mam wrażenie, że szukacie minusów "na silę". Same drobiazgi. Kryterium opiera się o Wasze mocno subiektywne widzimisię. Nie chcę nikogo krytykować - zwracam tylko na to uwagę, bo film ten jest naprawdę świetny. Gusta gustami, ale na chwilę obecną nie widziałem zbyt wielu lepszych obrazów noir. Podkreślam, nie czepiam się. ; p

ocenił(a) film na 8
cew

Wyśmienicie zrealizowany kryminał, któremu nic nie zabrakło aby być świetnym. Historia rysowana jest w sposób naprawdę wciągający, wcale nie nudząc. Scenariusz logiczny, a zarazem nie do końca i tak przewidywalny. No i techniczna, estetyczna strona filmu niemal doskonała. A przecież to był rok 1946. Gdyby dzisiaj tak zawsze kręcono... godny polecenia "czarny kryminał" z napięciem i w dodatku w perfekcyjnym wykonaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones