PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652571}

Zabić, jak to łatwo powiedzieć

Killing Them Softly
5,9 28 382
oceny
5,9 10 1 28382
5,9 15
ocen krytyków
Zabić, jak to łatwo powiedzieć
powrót do forum filmu Zabić, jak to łatwo powiedzieć

Dobry i niedobry

ocenił(a) film na 7

Film ma parę rzeczy zrobionych dobrze - muzyka, aktorzy, dialogi i zdjęcia stały według mnie na wysokim poziomie dając
ciekawy klimat i tylko dlatego dałem ocenę 7. Drugą stroną filmu jest to, że scenariusz jest prosty a całości filmu brakuje
jakiejś większej głębi - nie licząc politycznego wątku który przeplata się przez cały film. Akcja rozwija się dosyć wolno i
pomimo paru drastyczniejszych scen przypomina bardziej "Prostą historię" niż "Pulp fiction".

dnf

Ma prostą fabułę, ale nie jest ona banalna. Film nie jest nastawiony na jakąś filozoficzną głębię, tylko przedstawia rzeczy takimi, jakie są (i nie jest to żaden minus, dzisiaj brakuje takich filmów, większość to naiwne bajki pod publiczkę). Minusem filmu są tzw. rozmowy o dupie Maryny (próba naśladowania Pulp Fiction, o którym wspominasz), bo nie mają w sobie tej lekkości i finezji, co u Tarantino.
Właśnie ten polityczny wątek (tak jakby na uboczu) idealnie wpasowuje się do głównej osi fabularnej i prowadzi do świetnego monologu Pitta na końcu filmu. I to o czym tam mowa to już nie jest taki prosty temat, jak to mówisz, bo większość nie zdaje sobie sprawy z takich rzeczy.
Pozdro

ocenił(a) film na 7
Cruzer

Na pewno film nie jest banalny i każdy znajdzie w nim coś dla siebie - a monolog Pitta bardzo fajny ;). Jednak filmowi coś brakowało żebym mógł dać mu coś więcej niż 7.

ocenił(a) film na 7
Cruzer

Watek z Gandolfinim byl wlasciwie niepotrzebny tzn. nic nie wnosil i z pewnoscia mozna by go bylo zamienic, to samo z polityka aczkolwiek na koncu zgadzam sie znalazlo to swoje zastosowanie, mimo tych usterek dobrze zrealizowany film, na pewno trudno przejsc obok niego obojetnie.

domo18

No tak, nie wykorzystano potencjału tej postaci. W sumie mogłoby się obejść bez tego wątku.
Film jest na pewno ponadprzeciętny i nieschematyczny, tylko szkoda, że tak słabo oceniany przez ludzi. Możliwe, że nawet ci, którzy lubią taką tematykę, patrzą przez pryzmat książki i wtedy film wypada gorzej.

ocenił(a) film na 6
Cruzer

Problem z tym filmem jest taki, że usiłuje coś wnieść, bo reżyser sam się biedaczyna pogubił. Przez chwilę człek myśli, że to Tarantino.
Nie jest spójny - czegoś, u licha, brakuje. Obejrzałam ze względu na Pitta.
Obraz Hameryki odrażający i to mi się podobało. Chyba nie przepadam za Hameryką i słodzenie tego kraju wychodzi mi po prostu bokiem.
Ogólnie nie wiem żałować czy nie.

ocenił(a) film na 8
domo18

ale przyznaj że gandolfini był genialny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones