PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652571}

Zabić, jak to łatwo powiedzieć

Killing Them Softly
5,9 28 381
ocen
5,9 10 1 28381
5,9 15
ocen krytyków
Zabić, jak to łatwo powiedzieć
powrót do forum filmu Zabić, jak to łatwo powiedzieć

jednak klimat angielski nawet w filmach jest inny i to czuć. Ale tak czy inaczej dobry wzór:)

ocenił(a) film na 10
Mothyff

nowozelandzki :)

ocenił(a) film na 10
Mothyff

reżyser jest z nowej zelandii, więc jeśli klimat nie był ani angielski ani amerykański to teraz już wiesz dlaczego :D

Waldekgie

napisałem że klimat jest bardzo angielski i taki był, pochodzenie reżysera nie ma tu chyba większego znaczenie.

ocenił(a) film na 10
Mothyff

niewazne,
... chociaż myśle że to ważne

Waldekgie

a co ma klimat filmu do pochodzenia aktora, jak reżyser będzie z pochodzenia murzynem a zrobi film w klimacie starożytnych chin to powiesz że to klimaty z afryki? - prościej nie potrafię tego wytłumaczyć.

ocenił(a) film na 10
Mothyff

tak :D jak bedzie murzynem to powiem ze film jest stylizowany chiński

Waldekgie

reżyser to reżyser a klimat filmu to klimat filmu, nie wiem jak nie możesz tego zrozumieć>? to 2 odrębne sprawy nie mające ze sobą nic wspólnego. - no chyba że jedynie w przypadku gdy reżyser z pochodzenia np anglik robi film w stylu angielskim, wtedy tak, występuje tu wspólny mianownik.

ocenił(a) film na 10
Mothyff

jutro wytłumacze o co mi chodzi, ok? bedzie pełna jasność.

Waldekgie

ok, z wielką niecierpliwością oczekuję .....

ocenił(a) film na 6
Mothyff

Ja też czekam....

Waldekgie

no więc nadal czekamy obiecanki - cacanki hehehe

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Szczerze mówiąc, ja też nie bardzo rozumiem tego "klimatu angielskiego" w przypadku Zabić jak to łatwo powiedzieć. Sprecyzuj czym charakteryzuje się tutaj ten angielski klimat i dlaczego uważasz, że z amerykańskiego na siłę robiony jest angielski? Dla mnie to bardzo amerykańskie kino, tak amerykańskie jak powieść Higginsa, której jest adaptacją.

miczum

naprawdę nie dostrzegasz większych podobieństw tego filmu z filmami angielskimi niż amerykańskimi? chodzi o filmy tego typu.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Szczerze? Nie dostrzegam. Choć Dominik przeniósł akcję powieści Higginsa z lat 70-ych do czasów współczesnych i trochę zmienił wymowę historii, to dla mnie i tak "Zabić jak to łatwo powiedzieć" klimatem jest bardzo bliski innej adaptacji Higginsa, "Przyjaciele Eddiego Coyla".

A tak z ciekawości, jakie filmy tego typu brytyjskie i angielskie masz na myśli?

miczum

głównie klasyki guya ritchiego - porachunki, revolver, przekręt, rock,n'rolla,
na początku nawet myślałem że to on jest reżyserem tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

To ja zupełnie nie miałem skojarzeń z kinem Ritchiego, co prawda widziałem tylko "Porachunki" i Przekręt i to dość dawno temu, bo pewnie co najmniej przed 2005 rokiem, ale zapadły mi w pamięci jako bardziej komediowe, zrealizowane z jajem, z przerysowanymi postaciami, zwariowane kino gangsterskie. "Zabić jak to łatwo powiedzieć" choć trochę wbrew powieściowemu oryginałowi, pokazuje kryzys w współczesnej Ameryce, to jednak pokazuje też i to całkiem serio, struktury działania w nizinach gangsterskich i pod tym względem porównałem go wcześniej z "Przyjaciółmi Eddiego Coyla". Moim zdaniem twierdzenie, że klimat tego filmu jest bardziej brytyjski, niż amerykański, to duża przesada. Już nawet pomijając fakt, że wciąż nie sprecyzowałeś co dokładnie masz na myśli. Dla mnie klimat filmu, w dużej mierze zależny jest od miejsca w którym toczy się akcja, każde miejsce/miasto/okolica ma swój klimat, jeśli twórcy oddają klimat miejsca w którym dzieje się akcja, to i film ma taki klimat.

Może za mało amerykańskich filmów gangsterskich obejrzałeś, że tak uważasz? Nie tylko jest Ojciec Chrzestny, czy Człowiek z blizną...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones