PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=529619}

Zabić Irlandczyka

Kill the Irishman
7,2 23 085
ocen
7,2 10 1 23085
Zabić Irlandczyka
powrót do forum filmu Zabić Irlandczyka

Istnieje amerykański film dokumentalny (wyświetlany też w polskiej telwizji), o historii Dannyego Greena, w którym prawdziwy Danny jest pokazywany. Widzialem ten dokument i musze stwierdzić, że aktor grający główną rolę jest świetnie dobrany.
O ile ten film jest udaną ekranizacją prawdziwej historii m.in. poprzez wlaściwy dobór aktora obsadzonego w głownej roli, to przykladem idealnym kompletnej porażki przeniesienia na ekran świetnego tematu jest Donnie Brasco. Donnie Brasco był działającym w rzeczywistości w szeregach mafii agentem FBI. Byl on muskularnym facetem o wloskiej urodzie, a w filmie "zagral" go w sposób fatalny wymoczkowaty i rachityczny Johnny Depp. Wyglądał w tym filmie (taka jest niestety jego tzw. uroda) jak niedożywiony, zasuszony emigrant z Filipin pracujący jako pomocnik fryzjera w jakimś podrzędnym zaklądzie fryzjerskim.

cesare_10

Ja tam Deepa nawet nie zauważyłam :D Ale jestem własnie po seansie. Polecam. Godny obejrzenia film.

joan11

Aaaahaha wczytałam się za bardzo ;) Co do głównego bohatera to wydawało mi się, że koleś nie jest totalnie dobrany. Ale ja z kolei nie widziałam prawdziwego Greena, więc pewnie dobrze spełnił swą rolę.

ocenił(a) film na 7
joan11

Filmu nie oglądałeś? Prawdziwy wypowiada sie tyłem do kamery w ostatniej scenie, chyba o swoim czwartym na siebie zamachu...

ocenił(a) film na 6
joan11

Nie wiem, gdzie nie zauważyłaś Deppa. W "Zabić Irlandczyka" on oczywiście nie gral., i cale szczęscie. Może moja dygresja na temat filmu "Donnie Brasco", byla zbyt długa i to Cię zmylilo. Jak lubisz gangsterskie filmy opowiadające prawdziwe historie, to polecam film "Gotti", o najbardziej znanym i krwawym bossie mafijnym w Nowym Jorku, w latach 80-tych XX w. Facet mial jednocześnie niebywalą charyzmę i miał nawet swoich oddanych fanów.

cesare_10

Dzięki. Chętnie obejrzę. Deppa akurat uwielbiam, ale w rolach dziwaków, bo do takich najlepiej się nadaje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones