PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=529619}

Zabić Irlandczyka

Kill the Irishman
7,2 23 083
oceny
7,2 10 1 23083
Zabić Irlandczyka
powrót do forum filmu Zabić Irlandczyka
ocenił(a) film na 8
loolee

... Widzę że masz bardzo płytki tok myślenia, ale cóż może jesteś jeszcze za mało dojrzały na takie filmy i traktujesz je jako rozrywkę a nie sztukę, ktoś to wymyślił w jakimś celu i tak tę postać wykreował celowo a ty obniżasz ocenę filmu bo ta postać w jakiś sposób obraża jakiś naród? Może napiszę że ten Polaczek z początku chciał zabić Dannyego i za to obniżę ocenę? Albo że Danny walczył z Włoską mafią, która była najbardziej honorowa w historii...? Jak oglądasz "American history X" to obniżasz ocenę bo główny bohater jest skinem rasistą a ty tego nie popierasz....? Albo film w filmie wojennym robisz to samo bo Niemcy zabijali Polaków? Żałosne i to bardzo... Nie dorosłeś jeszcze do tego aby kino traktować poważnie...

ocenił(a) film na 8
Zurek_6

nie podniecaj się tak

loolee

Nikt się nie wyśmiewa z Polaków w tym filmie, a raczej chwali Polską waleczność. Nie wiem o co Ci chodzi.

ocenił(a) film na 8
MetmaN666

niektórzy musza obejrzeć drugi raz film żeby wyłapać niektóre kwestie, proponuje Tobie to po za tym byłem w Irladii i znam odwieczny stosunek irlandczyków do polaków ;P

ocenił(a) film na 7
loolee

http://www.youtube.com/watch?v=m8jmDE4bT1o
Temu Polakowi nie podskoczyłby żaden Irlandczyk.

Zurek_6

to Irlandczycy mają coś do Polaków, bo ktoś już o tym tu wspominał, czy to faktycznie był "uniwersalny" żart skierowany do jednego człowieka, a nie do narodu?

loolee

Nasz naród uwielbia walczyć z wiatrakami

ocenił(a) film na 8
loolee

Zamknij morde pajacu

ocenił(a) film na 9
MedzikDeLow

Panowie, luz, o co się tak spinać i od razu obrażać

ocenił(a) film na 10
loolee

Gdy MY POLACY nabijamy sie z innych narodow to spoko- to tylko takie zarty, ALE jak na POLAKA COS SIE POWIE TO ZARAZ WIELCE OBURZONY... taki POLSKI tok myslenia i zero poczucia humoru.

ocenił(a) film na 9
malgoskalato

No czasem rzeczywiście tak jest

użytkownik usunięty
loolee

Czytam te opinie i widze ze wiele osob ma zanizona samoocene z racji narodowosci. Lekarz kiedy trafia mu sie pacjent z tak niska samoocena topakuje go zaraz na odzial psychiatryczny bo jeszcze mu nieszczesnik samoboja strzeli. Ze w USA maja tzw polish joke to wiem bo w niejednym filmie czy serialu je slychac. Szkoda ze nikt nie potrafi wytoczyc producentowi sprawy w sadzie za takie zarty. Gdyby one dotyczyly murzynow czy nie daj losie starszych madrzejszych to...strach pomyslec.

loolee

ale ta "podśmiechvujka" była jakaś z dupy wzięta... pluton egzekucyjny ustawiony w kółko, wtf?? nam rzeczywiście można trochę rzeczy wytknąc (np chlanie, chociaż sami Irlandczycy też nie abstynenci :P), ale jak już się z kogoś polewa, to powinno się to robic trafnie :P

ocenił(a) film na 8
Spitfeuer

Tu nie chodziło o to żeby obrazić Polaków jako naród, równie dobrze mógł tam stać Duńczyk i Danny powiedziałby to samo o nim gdyż docinki były ewidentnie uniwersalne. Gdyby główny bohater powiedział coś w stylu w 39 jak was Niemcy napadli to chowaliście się za spódnicę matki, to wówczas można by było odnieść że jest to ewidentnie skierowane do całego narodu. A tak to Danny po prostu lubił coś powiedzieć zanim obił komuś gębę...

Spitfeuer

Chlanie? Anglicy piją więcej niż Polacy.

ocenił(a) film na 8
Spitfeuer

właśnie nie wiem o co chodziło z tym 'polskim plutonem egzekucyjnym', jak się interesuję historią to nie słyszałem o takich cudach :)

ocenił(a) film na 8
loolee

zgadzam się

ocenił(a) film na 8
loolee

Ja u obrażania nie wyłapałem. Śmiał się i ze Szkotów i z Włochów. I z niego Irlandczyka też się smiano i odnosiło się to do konkretnych osób a nie narodu.

ocenił(a) film na 9
Pysiek33

Dokładnie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
loolee

To obejrzyj ten: http://www.filmweb.pl/film/Iceman%3A+Historia+mordercy-2012-601988
Wg. mnie bardzo podobne, z tym, że tutaj nie ma podśmie****jek z Polaków - wprost przeciwnie.

loolee

ten film to kaszanka

grobowa_polka

A nie kiszka?

loolee

Przy oglądaniu tego filmu zastanawiałem się właśnie, czy jakieś polaczki będą się pluły, bóldupiły i zaniżały mu ocenę ze względu na te dwa "polisz dżołki". Obstawiałem, że tak, bo jakżeby inaczej. Oczywiście nie zawiodłem się, już pierwszy wpis uświadamia mnie, że miałem rację.

loolee

PS: Polska to nic nieznaczące państwo w Europie, zaś fakt ciągłego istnienia Polacy zawdzięczają ZSRR, Stalinowi i jego Krasnej Armii. Gdyby nie oni, to Polacy już dawno ulotniliby się do atmosfery przez kominki hitlerowskich piecyków.

DIOYY

Stalinowi zawdzięczamy takich polaczków jak Ty :)

loolee

A Czesi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones