PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202}

Zabić Sekala

Je třeba zabít Sekala
7,3 15 543
oceny
7,3 10 1 15543
6,6 5
ocen krytyków
Zabić Sekala
powrót do forum filmu Zabić Sekala

Ależ to szokujący i makabryczny obraz! Zło zwycięża. I jest to zło w najczystszej postaci. Nikczemne.Tam nawet dzieci wychowywano w duchu zła i nietolerancji. atomiast zło tytułowego bohatera miało swe źródło w osobistym nieszczęśliwym życiu. Na bohaterów z kolei pozytywnych wystarczyły palce jednej ręki, a wszyscy z nich z góry były skazane na zagładę (Jura, Agnieszka)lub życie w zgryzocie (matka Sekala)bądź daremność szlachetnych zamierzeń(ksiądz). Niestety obraz realistyczny jest to.
Ja mam takie kryterium oceny: Jeżeli po obejrzeniu jeszcze mi się śni a potem jeszcze przez parę dni o tym rozmyślam, to znaczy film był dobry. Jestem ciekaw, w jakim wieku człowiek nikczemnieje do reszty (starszyzna)i mam nadzieję, że jednak nie każdy.

Pawcio_filmaniak

Powiem jedno - w hoiłudzie to za milion lat nie nakręcą tak prawdziwego, poruszającego filmu.


PS. A ty gieros używaj spoilerów. Oczywiste nie oczywiste ale psujesz niektórym film.

ocenił(a) film na 8
Xavras

Xavras, nakręcili - Dogville.
Ale co jak co, Zabić Sekala było pierwsze. Ale film naprawdę dobry. Ukazuje ludzką hipokryzję, że aż boli.

LiQ

Niedzieło a arcydzieło ! Jakim cudem ten film nie był nominowany do Oskara jako najlepszy zagraniczny film.
Tak perfekcyjnie pokazać gęstniejącą z minuty na minutę atmosferę i klimat takiego miasteczka w czasie wojny to czyste arcymistrzostwo i perełka światowego kina.

ocenił(a) film na 9
Jordan66

Ten film ma wiele wspólnego z "Białą wstążką" Hanekego. Jakeś takie skojarzenie klimatu filmu. A ponadto wieś, zło, w tle wojna i niedocenienie przy przyznawaniu oskarów.

ocenił(a) film na 8
Pawcio_filmaniak

Obraz genialny i niedoceniony, jeden z najlepszych polskich filmów. Bezapelacyjnie 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones