PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202}

Zabić Sekala

Je třeba zabít Sekala
7,3 15 542
oceny
7,3 10 1 15542
6,6 5
ocen krytyków
Zabić Sekala
powrót do forum filmu Zabić Sekala

Nie dziwie że Sekal się mścił na wiosce. Wyobraźcie sobie, że przez całe wasze życie, począwszy od najwcześniejszych lat dzieciństwa jesteście traktowani źle, podle, nieludzko. W czym Sekal zawinił że się urodził?
Jego biologiczny ojciec zgwałcił matkę, gdy się urodził ojciec się go wyparł, matka nienawidziła, rówieśnicy w szkole szykanowali go, nazywali bękartem, a dzieci potrafią być naprawdę bezwzględne.
W końcu gdy Sekal stał się mężczyzną i wrócił z Hiszpanii z wojny domowej gdzie po raz pierwszy zabijał z zimną krwią postanowił odpłacić wszystkim tym którzy go skrzywdzili.
Nie próbuje go tutaj usprawiedliwiać, ale powiedzmy sobie szczerze, że Sekal był potworem, którego stworzyli mieszkańcy tej wioski.

ocenił(a) film na 10
bartu1986

masz całkowitą rację!
ja uważam że gorszymi potworami były te capowate dziadki!!!

bartu1986

Zgadzam się. To że był jaki był to winna ludzi z wioski nikogo innego!

ocenił(a) film na 8
bartu1986

Dobrze napisane - to właśnie o tym jest ten film - że samo możemy sobie wychować potwory

ocenił(a) film na 8
bartu1986

Dużo w tym prawdy, czym on zawinił jako dziecko? Niczym. Z każdej strony doświadczał jednak ataków, pogardy, nienawiści tzw, moralnych ludzi z wioski. Stał się naprawdę zły, jednak za jego postawę wobec mieszkańców wioski odpowiadają wyłącznie oni. Karma wraca.

bartu1986

Oczywiście się zgadzam. Doskonale wiem jak wygląda życie takiego dziecka w wiejskiej społeczności. Największymi k*rwami są stare dewoty, które co niedzielę klekają i składają ręce do modlitwy. Ludzie są czasem gorsi niż zwierzęta. Chłopak poczuł potrzebę rewanżu, nic w tym nadzwyczajnego.

ocenił(a) film na 8
Jestem_Aleks

Naprawdę nic w tym nadzwyczajnego?! Że gwałcił, mordował?! Że skazywał innych na śmierć za kawałek ziemi, której i tak miał dużo?! Rozumiem, wychowywał się w trudnych czasach, szykanowali go, nienawidzili, ale to go nie usprawiedliwia. On wiedział co robi. Sam o tym mówił kowalowi. On w każdym momencie mógł przestać, a zamiast tego cały czas uśmiercał. Owszem nazywali go bękartem, ale później on sam, świadomie wybrał sobie taki los i stał się już nie tylko bękartem ale także mordercą.

ocenił(a) film na 9
Niebieski_Ptak

Dokładnie miał wybór trudny a ale miał , czasami nie mamy i to jest najgorsze ale on go miał !!!!!

ocenił(a) film na 8
bartu1986

Zgadzam się, jest to świetny film o hipokryzji i zakłamaniu ludzi... Szkoda że kowal musiał zginąć przez tą manipulację starszyzny :(
Ogólnie mimo wszystko ja Sekala lubiłam, był jakoś na swój sposób dobry, nie wiem jak to opisać, ta jego matka była np złym człowiekiem i pewnie nieświadomie go krzywdziła.

ocenił(a) film na 8
Marlcia

te stare dziady byly najgorsze i dwulicowe na maxa

Marlcia

szkoda że spojlerujesz

użytkownik usunięty
bartu1986

Powiem krótko: Polski Silent Hill. Rewelacyjnie ukazane zostało, jak ciemny lud z byle wiochy potrafi stworzyć sobie swój czyściec na Ziemi, swojego oprawcę. Oczywiście, każdy jeden gorliwie wierzący.

użytkownik usunięty
bartu1986

Masz rację.

użytkownik usunięty
bartu1986

Dlaczego Jura Baran nie chciał się napić z Sekalem? Bo nienawidził.
Dlaczego ksiądz na pytanie czy bękart może iść do nieba nie odpowiedział, że może jeszcze pierwszy pójść niż ksiądz?
Dlaczego ksiądz nie powiedział, że takie coś jak bękart nie istnieje bo Bóg pragnie każdego? Jeśli Sekal był bękartem równie
dobrze ja nim mógłbym być, zresztą jak sam Chrystus, którego zdaje się też tak nazywali.
Dlaczego ksiądz zachowywał się jak poraniona panienka?
Dlaczego Agnieszka Sitek nienawidziła Sekala, który ją kochał i zachowywał się jak zgorzkniała zakonnica? Dlaczego
zachowywała się jak by to ją nie dotyczyło jak powiedział sam Sekal?
Postępowania tych chłopków nie będę komentował.


Takie moje spostrzeżenia z perspektywy kotolika.

Ksiądz powiedział: "za czyny swe bedziesz sadzony a nie za to, kim jesteś", co oznacza, że dla Boga nie ma znaczenia, czy jest się bekartem, sierota czy dzieckiem z in vitro-każdy z nas jest człowiekiem i sądzone są nasze uczynki. Sekal opuścił konfesjonał, nie czekając na słowa rozgrzeszenia. Dlaczego? Nie bylo w nim żalu za potwornosci, które zrobił.

użytkownik usunięty
araukaria

Był żal bo przyszedł do konfesjonału. A że spowiedź z lekka beznadziejna no to..

Ale wycofał się przy pytaniu o żal za grzechy. Wg mnie wątku spowiedzi nie ma się co czepiać.

ocenił(a) film na 9
araukaria

Dokładnie on wiedział że źle postąpił ale nie mógł tego zaakceptować .. pozdrawiam

bartu1986

Oj dziady były bardzo złe. Nic dobroci w nich nie tkwiło. Dlaczego?

ocenił(a) film na 8
bartu1986

Film bez pozytywnych bohaterów. Lubie takie! To jeden z tych nielicznych filmów, który jak obejrzysz to masz gwarantowanego kaca. Nie ma katharsis . Wszyscy są źli. Ci, którzy zasłaniają się powierzchowną moralnością na równi z mścicielami.
Mało jest filmów z samymi schwarzcharakterami, więc szacun dla scenarzystyi reszty twórców!

ocenił(a) film na 9
Renata_Zybura

Brawo czuję tak samo wszystkie tu komentarze są trafne bez wyjątku ..... pozdrawiam

bartu1986

zgadzam się poza jednym - Agnieszkę mógł zostawić w spokoju

ocenił(a) film na 9
vivi86

Nie mógł. Ona też go nazwała bękartem.

ocenił(a) film na 10
bartu1986

dzieci są okrutne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones