PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625412}
5,5 5 728
ocen
5,5 10 1 5728
3,5 6
ocen krytyków
Zabić bobra
powrót do forum filmu Zabić bobra


Jesli robi sie taki film w którym walka z bobrami budujacymi tamę na terenie Eryka, i tak walka jest metaforą sytuacji egzystencjalnej głowengo bohatera - warto by te bobry po wielokroć pokazac a zwłaszcza na poczatku. Takie obserwacje rodem z filmu przyrodniczego bardzo by temu filmowi pomogły. Niestety nie ma ani bobrów ani porzadnie zbudowanej żeremi. zarówno bobrza tama, jak i jej rozwalanie jest tendentna podróbka, lub szkicem rzeczywistosci. I to niestety dotyczy całego filmu. Jest on dosc pobieznym szkicem bardzo fajnego pomysłu.
Na spotkaniu z widzami rezyser wyraził zdziwienie, dlaczego dystrybutor dwa lata czekał z premierą - ja nie mam pod tym względem żadnych watpliwoći - film jest słaby, choc z duzym potencjałem. Jan jakub Kolski z satysfakcja też poinformował iż Hollywood kupił prawa do zrobienia remake. Jestem pewien, że amerykanie wykorzytsają wszystkie mozliwosci tkwiaće w tej historii i pokażą Kolskiemu że jak z tej historii zrobic znakomity film. Niestety polska próba jest nieudana. szkoda Lubosa, który robi co może, aby utrzymac napięcie widza, a i tak nie jest w stanie uniknąć manierycznych dłuzyzn i niewiarygodnych nie raz reakcji.
Przez 60 procent filmu jest słabo. Koncówka mocna. Kilka scen, które warto zapamiętać zwłaszcza ostatnie. Dobre, a czasem nawet bardzo dobre zdjęcia. Fajny pomysł. Fatalne dialogi. Słaba niestety dziewczyna. Fantastyczna stcena tańca na grobie zabitego przez Eryka rolnika. Gratulacje dla Michała Pakulskiego, który z przytupem zadebitował jako autor zdjęć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones