PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512873}

Zabiłem moją matkę

J'ai tué ma mère
7,4 41 882
oceny
7,4 10 1 41882
6,6 21
ocen krytyków
Zabiłem moją matkę
powrót do forum filmu Zabiłem moją matkę

Obrazy

ocenił(a) film na 8

Czy ktoś z Was może zwrócił uwagę na obrazy, które pojawiły się w filmie? Mam na myśli ten z bodajże przedpokoju (ale pewności nie mam, czy chodzi o to pomieszczenie), kiedy Hubert czyta pismo do jego matki o potwierdzeniu, że będzie w internacie na następny rok. Zaraz potem ma napad frustracji w pokoju jego rodzicielki. Natomiast drugi to ten wiszący w gabinecie dyrektora szkoły, do której chodzi Hubert, wtedy gdy informował Chantale (matkę) o ucieczce Huberta. Wiecie kto je namalował? Albo chociaż ten pierwszy.
Poza tym, film świetny, podobał mi się, chociaż uważam, że dość dziwny. Nie do końca go na początku zrozumiałam. Niektórzy twierdzą, że jest płaski. Hm, może sam temat nie prezentuje niczego jakoś bardzo głębokiego, takiego "łoo", jednak liczy się także sposób, w jaki się go ukazuje. Czyli sztuka. To tyle :)

ocenił(a) film na 10
becausenoone

Szkoda, że ludzie tak płytko myślą. Ci wszyscy wychowani pod kloszem, którzy przez całe życie mieli podawane wszystko pod nos, mogli sobie pozwolić w dzieciństwie na wiele przyjemności, nie zdają sobie sprawy, że istnieją rodziny, w których dochodzi do bardzo podobnych scen, jakie zostały ukazane w tym filmie.
Szkoda, że wiele ludzi tego nie rozumie, świat się teraz nie skupia na stosunkach międzyludzkich, szczególnie relacjach matka-syn. Ale cóż, żyjemy w świecie, w który każdy dba przede wszystkim o czubek własnego nosa dlatego tak ciężko niektórym docenić ten film.

ocenił(a) film na 7
becausenoone

Na pewno pojawił się tam "Pocałunek" Klimta, ale nie pamiętam już w którym momencie.

użytkownik usunięty
envious

Nie wiem czy akurat "Pocałunek", ale jestem na 100% pewna, że Klimt wisiał w mieszkaniu Antonina.

ocenił(a) film na 6
becausenoone

Ten pierwszy to jedna z wersji ''Nenufarów'' Moneta, tego w gabinecie dyrektora zupełnie nie kojarzę, on nie jest pokazany w całości z tego co widzę, więc trudno powiedzieć. Ze znanych obrazów był też jeszcze ''Krzyk" Muncha na drzwiach pokoju Huberta.

ocenił(a) film na 8
DEPPort_to_BURTONland

Dziękuję :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones