PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1165}
7,0 12 358
ocen
7,0 10 1 12358
5,5 6
ocen krytyków
Zabij mnie, glino
powrót do forum filmu Zabij mnie, glino

Pojedynek...

ocenił(a) film na 5

Całkiem niezły, jak na polskie warunki kryminał, dziś będący dodatkowo całkiem sugestywnym obrazem PRL-u (stąd dziś można odnieść wrażenie kiczu).

Ale jak dla mnie to kino, które zaprzepaściło swoja szansę na prawdziwie wstrząsający film („Psy” mieliśmy trochę później). Problem z nim jest taki, że za często „gubi wątki”. Ten zdecydowanie najciekawszy – prywatna walka między bandytą a policjantem szybki traci rytm i ulega rozproszeniu, wątek przyjaźni i zdrady bandyty i jego przyjaciela, kończy się jakby od niechcenia jednym strzałem, a zamiast tego na pierwszy plan wysuwa się typowa sensacyjna bajka o zabawie w bandytów i przygotowaniach do skoku na kasę.

Skąd nikąd ciekawie nakreślona warstwa psychologiczna z minuty na minuty ulega stopniowemu wypaczeniu, co przekłada się na coraz mniejszą satysfakcję z seansu. Szkoda…

Moja ocena - 5/10

Grifter

Widzialem scene napadu na nasz pociag osobowy. Ale zauwazylem, ze ciagnela ja popularna ruska lokomotywa spalinowa. Wlasnie nie wiem, czy to nasz elektrowóz czy ruski spalinowóz ciagnal ten PRL-owski pociag osobowy.

zdzichu35

tylko gimbus moż wypisywac takie GŁUPOTY.

ocenił(a) film na 5
kotbury

Nie dziwię się, że jesteś jednym z pośmiewisk FW. Wciąż ten sam tekst. To ty katedra? :D

Grifter

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones