PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34124}
5,9 6 264
oceny
5,9 10 1 6264
Zaborcza miłość
powrót do forum filmu Zaborcza miłość

niezły

ocenił(a) film na 9

Niezły filmik, niezły! Napięcie stopniowo wzrasta, robi się coraz ciekawiej. Kto by pomyślał... kompleks Edypa w drugą stronę:) Film podobał mi się bardzo, kupiłam go sobie nawet i teraz od czasu do czasu, dla rozluźnienia :) oglądam go sobie. Polecam!!

dull

yhyy zgadzam sie... podobal mi sie film.. a najbardziej koncowka :D pozdrawiam!

oliona

a jak sie konczy bo przegapilam koncowke??;p

oliona

Mnie też się podobał, tyle , ze późno go emitowali i nagrywałam go no i taśma się skończyła i nigdy nie dowiedziałam się jak to sie kończy.
Widziałam do momentu porodu.
Z góry dziękuję za odpowiedź

dull

Hej:)
Ten film przypomina mi trochę film z TVN-u ... nie pamiętam jak nosił tytuł;| ale też było o matce, która chciała pozbyć się synowej .... np poczęstowała ją ciastem zrobionym z orzechów wiedząc że synowa jest uczulona i wynajęła mordercę by ją zabił :D
w sumie to były dwa filmy :D
w jednym ją zabili a wdrugim synalek się kapnął o co chodzi i mamuśka poszła do więzienia :D
ehh

sydziuchna

Ten pierwszy film o którym piszesz, gdzie mowa o uczuleniu synowej na orzechy, to Sposób na teściową z Jennifer Lopez, tak bynajmniej mi się wydaje ;)

dull

Kompletnie się nie zgadzam.
Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że pomysł na film jest bardzo dobry; gdyby tylko twórcy mieli do tego głowę, mogliby zrobić niezły kawał thrilleru. W tym filmie nie zagrało nic.
Koszmarny scenariusz - niektóre sceny bardzo przerysowane, nienaturalne, akcja działa się za szybko. Brak płynności, czasu na oddech i tajemniczości, którą bardzo w takich filmach cenię. Ciągłe kierowanie kamery na złowrogą twarz pani Lange wyglądało tak, jakby reżyser chciał prowadzić widza za rączkę, a mi to nie odpowiada.
Aktorstwo także bez rewelacji... Jessica Lange nie jest tą Jessicą Lange, do której przywykłem - tutaj z grą po prostu przesadziła. Schaech - koszmar. Gwyneth jest w zasadzie jedyną próbującą coś grać, niestety miejscami tylko próbującą (jej mina, kiedy została napadnięta i pan z czarną maską przykładał jej nóż do twarzy...). Beznadziejna ścieżka dźwiękowa, mogli w ogóle jej nie tworzyć.
Duży plus za scenę miłosną między Paltrow i Schaech - naprawdę bardzo naturalna, jeden z najlepszych momentów filmu.
Podsumowując - dobry motyw, słaby scenariusz i muzyka, przeciętne aktorstwo, choć miejscami niezłe sceny. Coś było, ale nie do końca. 5/10, a i to za wiele.

PS Może mi ktoś zdradzić, jak film się skończył? Niestety, nie wytrwałem do końca.

grafoman

Przed chwilą zobaczyłem, że Jessica Lange dostała za tą rolę nominację do złotej maliny... Trudno się dziwić;-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones