PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11907}
6,9 5 033
oceny
6,9 10 1 5033
6,2 13
ocen krytyków
Zabriskie Point
powrót do forum filmu Zabriskie Point

.. wiara w lewactwo w nim mnie przeraża. No ,ale oceniając coś zawsze staram powstrzymać się emocje jak tylko się da. 7/10

ocenił(a) film na 3
krzychu1908

bardzo dobry komenatarz, pozdro

faktycznie sceny w kampusie to chińską rewolucją pachną - biada okularnikom

krzychu1908

Takie były czasy. Trudno nam to zrozumieć, bo patrzymy przez pryzmat
doświadczeń z naszego podwórka, podobnie jak młodzi gniewni z "Zachodu" nie
wiedzieli i nie mogli wiedzieć jak się kończą tak dalekie wędrówki na
lewo. RWPG wciąż wówczas kwitła.

Barabarasz

Teraz mamy rzeczywiście inne czasy, teraz dominuje wiara w prawactwo, to znacznie bardziej przerażające.

gaurozauron

Dzięki za te słowa. W końcu ktoś się odważył.

gaurozauron

pełna zgoda. prawiczkowość jest o wiele bardziej przerażająca brrr...

Barabarasz

Widzieli natomiast jak się kończą wędrówki na prawo. Zbrodniarze wojenni na emeryturze w Argentynie albo na ciepłych posadkach w RFN, w Hiszpanii Franco, a w USA McCarthy. Do tego Wietnam, segregacja rasowa i pałowanie przy byle okazji. Podczas zamieszek we Francji zginęły 4, słownie cztery osoby. Czy ktoś doliczył się zabitych w Stanach, Hiszpanii, Meksyku?

A człowiek nadal jest tak samo głupi, bo po tylu doświadczeniach w XX wieku jedyne co potrafi, to popadać z jednej skrajności w drugą.

Esseillt

Nazizm to lewica przecież!

Morgan_Mortimer_Graff

Mao zagłodził w 3 lata 30 milionów Chińczyków. Stalin prawie całą Ukrainę Zachodnią. Prawie 70 lat ZSRR spier**liło życia kilkuset milionów ludzi, którzy rodzili się i umierali w świecie przypominającym betonową piwnicę bez światła. 40 lat PRL zniszczyło niemal wszystkie dobre cechy na narodzie polskim.

Nazizm przeraża masy bardziej bo jest bardziej obecny w popkulturze, masy także pojęcia nie mają o zbrodniach komunizmu.

Rekin

Ja tylko przypominam, że nazizm to socjalizm, w którym państwo zawłaszczało sobie nawet wychowanie dzieci - tak więc głęboka lewica.

Morgan_Mortimer_Graff

Graf przeczytaj sobie książkę zbiega z KGB do USA Anatolija Golicyna"NOWE KŁAMSTWA W MIEJSCE STARYCH - Komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji"

ocenił(a) film na 7
victor_sopot

do Morgan_Mortimer_Graff: przeczysz podstawy nazizmu mówiąc, że to lewica.
Przecież jednym z głównych założeń faszyzmu(a co za tym idzie jego złej odmiany-nazizmu)był antykomunizm...

HallamFoe

Czyli że jeśli jestem antykomunistą to już nie mogę być socjalistą? Oj pokrętny jest Twój tok rozumowania. Fakty są takie iż nazizm do doktryna skrajnie lewicowa z naleciałościami rasizmu i skrajnego nacjonalizmu a ciężko powiedzieć żeby rasizm czy nacjonalizm w wersji ekstremalnej były prawicowymi postulatami.

Taszi

A jest tak, ponieważ ZSRR chciała wybielić swoją rolę w 2WŚ i przedstawiała swą doktrynę, jako przeciwną do niemieckiej. A podobieństwo komunizmu do faszyzmu (również podobieństwo metod działań wodzów obu bloków) jest widoczne jak na dłoni.

HallamFoe

Skoro wg Hallama Foe jednym z głównych założeń faszyzmu był antykomunizm, to jakim cudem Hitler zawarł pakt ze Stalinem w 1939r.? Czyżby lewacy nie chcieli pamiętać, że Wojna wybuchła przy pełnym porozumieniu Zsrr i Rzeszy? Oczywiście propaganda w USA zmieniła potem stosunek do Stalina i nawet w czasie wojny (po przyłączeniu do Aliantów) Stalin stał się "człowiekiem roku" NY Timesa, pisano również w czołowych amerykańskich gazetach o "katyńskiej zbrodni dokonanej przez Niemców", więc dlatego masy uważały komunizm za coś lepszego od faszyzmu...

Rekin

dokladnie

Morgan_Mortimer_Graff

nie zupełnie. Niemiecki nazim jak i włoski faszyzm opeirają się na elementach skrajnie prawicowych w zakresie życia spolecznego, posiadają natomiast elementy gospodarki socjalistycznej, np. w postaci wysokich świadczeń socjalnych oraz państwowej wlasności części fabryk, itp. To dlatego niemiecki nazizm nazywany był "narodowym socjalizmem." Samo pojęcie `narodowy' jest stricte prawicowe i stoi w bezpośredniej opozycji do lewicowego kosmopolityzmu.

krzychu1908

Chociaż pokazują jakiś wiec, to wiary w lewactwo nie zauważyłem. Raczej nawet przeciwnie szukanie własnej indywidualnej wolności, bunt przeciw materilizmowi i konformizmowi. Wiec jest totalnie zignorowany przez chłopaka, który chce być sobą.

ocenił(a) film na 9
krzychu1908

wiary w lewactwo w filmie nie zauważyłem. ignorancję wśród piszących w tym wątku - tak.

afekt

Filmu nie oglądałem, ale jak widzę taki głupi komentarz napisany przez kogoś kto dał 9/10 to mam ochotę dać z miejsca 1/10 (i tak zrobię) bo czuję, że film jest równie głupi. Tak to jest: głupi ludzie mówią głupie rzeczy i oglądają głupie filmy.

ocenił(a) film na 9
Pirate83

jak się spędziło większość życia na morzu będąc Pirate 83, to nie można wymagać od siebie wyrobionego gustu filmowego. powiedz lepiej, jaka nad Bałtykiem?

afekt

Piszesz o moim guście filmowym na jakiej podstawie? Bo przecież wyraźnie napisałem, że nawet nie oglądałem tego filmu. Boże co za głąb... litości.

krzychu1908

graf masz zdecydowaną rację, nazizm czyli narodowy socjalizm jest lewicą w najczystszej postaci, kto ma inne zdanie, zachęcam do głębszej lektury, nie tylko wikipedii

Prezess

Prezesie, jestem studentem nauk politycznych i powiem Ci że NSDAP było partią socjalno-narodową z elementami konserwatywnymi. W sferze gospodarki preferowali model socjalistyczny (którego mylenie z komunizmem dowodzi tego że raczej Twoja wiedza pochodzi z wikipedii) jednak we wszystkich innych kwestiach a więc relacji państwo-społeczeństwo-jednostka jak i obyczajowych była to partia ekstremalnie prawicowa. Tyle w tej kwestii.

Rekin

Czyli że według Ciebie dla prawicowca ważniejsze jest państwo od jednostki?

Taszi

tak czytam i nie rozumiem za bardzo tego pytania... ważniejsze pod jakim względem?

Taszi

Wydaje się studentowi, że pojęcia prawica i lewica mają tylko jedną definicję, co jest oczywistym błędem. Otóż o państwie, w którym dominuje socjalistyczny model gospodarki można spokojnie powiedzieć, że rządzone jest przez lewicę. Najlepszy chyba podział poglądów na te dwa pojęcia, jest przyjęcie, że prawica ogranicza rolę państwa w społeczeństwie, zwraca się w kierunku wolności poglądów, słowa, jednostki, własności prywatnej, wolnemu rynkowi, decentralizacji rządów itp. Mówiąc o wolności mam tu też na myśli wolność wyznań. Wg takiego rozumowania lewica jest odwrotnością powyższych tez stawianych przez prawicę. Oparta jest na monopolu władzy skupionej w rękach jednej partii, centralnym planowaniu i państwowej własności środków produkcji. Formy dyktatur opierały się na zasadzie wodzostwa i stosowały terror wobec przeciwników politycznych. Były też nieprzychylne jak chodzi o wolność wyznania. Są to cechy Komunizmu, Faszyzmu i Nazizmu, więc trudno je traktować jakby były przeciwnymi biegunami. ZSRR i Niemcy miały jednak powody, żeby być uważane jako przeciwieństwa (dopiero od napaści Niemców na Sowietów). Za skrajną prawicę można zatem uważać np leseferyzm. Stawianie Nazizmu po prawej stronie powoduje straszny bałagan. Przykład z naszego podwórka: Mówienie o tym, że np partia LPR (albo pis) była prawicowa też nie ma nic wspólnego z rozsądkiem. Przecież ich program też zmierzał w kierunku socjalistycznym i o liberalizmie nie było mowy. - Nawiasem mówiąc jedyną prawicowa partią mogło być PO, gdyby szło w kierunku realizacji obietnic przedwyborczych. Idzie jednak w przeciwnym kierunku i można już śmiało nazwać lewicową. Nie dziwię się, że ludzie mają mętlik w głowie.

jupiler

A tu jedna z wielu dyskusji na ten temat: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=8077
Jest to temat, o którym powinno się częściej dyskutować.

jupiler

czy ktoś orientuje się na jakiej zasadzie ustalane są miejsca w sejmie dla poszczególnych partii? Tzn czy są jakieś konkretne kryteria dotyczące tego jaka parta będzie siedzieć po której stronie?

Rekin

No widać, że jesteś tylko studentem, sam byłem i wiem, że bycie studentem, a uczenie się to dwie różne rzeczy. Po primo, czy ja porównałem nazizm do komunizmu??? napisałem, że jest to lewica, i taka jest prawda, nie będę się wywodził tylko ponownie zachęcam do lektury, wpisałem hasło w google, i oto jedna z pierwszych stron, która mi wyskoczyła http://jakub-malicki.blog.onet.pl/Nazizm-zgnile-jajo-lewicy,2,ID384901987,n wniosek Panie Rekin, poczytaj Pan, a dopiero później się odzywaj

ocenił(a) film na 3
krzychu1908

Krótko, bo już jestem wyczerpany tym komuszym bełkotem.....nie wiem czemu lewaki nie wybudowały Adiemu pomnika; tez uspołeczniał gospodarkę, życie społeczne i politykę wewnętrzna. A lewactwo tzw. zachodnie bazuje jak hitleryzm, na nienawiści. Czy to są USa, bogaci, bardziej obrotni życiowo - po prostu nie znoszą ambitniejszych, wystających poza szereg. Bo jak to bywa w socjalizmie - "żeby było całkiem równo, trzeba wszystkich wdeptać w gó*no". Zamiast mądrze mlaszczeć poczytajcie o tzw. rewolucji francuskiej, źródle wszelkich pomylonych pomysłów na poprawienia świata. Każdemu jest fajnie się ponapinać jaki to on niekonformistyczny jest, tylko że akurat zdecydowana większość odmian lewactwa zagwarantuje wam zupełnie coś odmiennego od tak pożądanej od was wolności. Tylko lemingi i osły potrzebują kilku lat bata nad sobą, żeby to strybić, szkoda tylko że moich kosztem.

ocenił(a) film na 7
bokser_Ken_Wywietrznik

Co za brednie. Wrzuciłeś do jednego wora z napisem „lewactwo” stalina, che guevare, lenina, malcolma x, martina luthear kinga, mandele, żeromskiego, steinbecka, twaina, wiktora hugo, dostojewskiego, hellera, vonnegutta, arthur millera, chaplina, vittorio de sice, i wielu wielu innych…. kończąc na antonionim a w zamian co masz do zaproponowania? Takie osobistości jak Joseph Raymond McCarthy ? gen Franco ? Augusto Pinochet ?
Oczywiście są tacy w tym kraju, którzy jeździli do Chile stawiać pomniki mordercy – to ci, co uważają, że białe jest białe a czarne -czarne, jednakże wśród ludzi myślących takie ciasne poglądy zerojedynkowe nie są normą. Jest cała paleta bieli, szarości itd.
Ignorancie sam przeczytaj jakąś książkę w życiu zanim zajmiesz jakiekolwiek stanowisko na jakiś temat. Stwierdzenia typu: „rewolucja francuska była źródłem wszystkich pomylonych pomysłów” czy „A lewactwo tzw. zachodnie bazuje jak hitleryzm, na nienawiści.” całkowicie dyskwalifikuje cię jako ewentualnego kandydata do rzeczowej dyskusji. Nie można przecież rozmawiać z koniem!
Skocz sobie na forum onet, tam będziesz mógł odreagowywać swe frustracje opluwając ludzi, tam jest podatny grunt i pełno równie wykształconych ,oczytanych i równie inteligentnych internatów jak ty
Mnie za to irytuje panoszące się wszędzie napawające obrzydzeniem politykactwo (patrz twój awatar), przed którym nie można uciec już nie tylko na forum o FILMIE, ale o wędkarstwie, czy nawet uprawie pelargonii w doniczce

Żebyś, choć coś powiedział sensownego o tym filmie ……

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones