PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11907}
6,9 5 022
oceny
6,9 10 1 5022
6,2 13
ocen krytyków
Zabriskie Point
powrót do forum filmu Zabriskie Point

Niewiele widziałem filmów tak pięknych pod względem wizualnym jak "Zabriskie Point". A sam film jest dobry (z pewnością nie jest to najgorszy film Antonioni'ego jak tu niektórzy piszą), ukazujący czasy amerykańskich kontestacji młodzieżowych. Idealistyczna, wzniosła, bezkompromisowa młodość przeciwstawiona jest tu zdegenerowanemu, przesyconemu, nastawionemu wyłącznie na zysk i interes światu "ludzi dojrzałych". Zwraca tu uwagę również dynamiczniejszy montaż niż we wcześniejszych filmach Antonioni'ego (zawsze denerwowała mnie u tego reżysera rozwlekłość niektórych scen), który nadaje filmowi pewnego rozmachu i sprawia, że widz nie czuje znużenia. Zakończenie również zasługuje na słowa uznania, chociaż może swoją siłą nie daje widzowi dużego pola do własnej refleksji. Podsumowując - bardzo dobre kino, warte obejrzenia.

pacyfista4

oczywiście, że jest to świetny film, nie ma co się sugerować opiniami innych, bo już nie raz się przekonałem, że nijak się to ma do własnego odbioru filmu. Mnie jego przesłanie i tematyka (hippisi, wolność, idealizm, zepsucie "ludzi dojrzałych" jak to nazwałeś) są mi bliskie i na pewno bliższe niż losy bohatera np. Zawód: reporter i chociaż obu filmom dałem tą samą ocenę, to większą sympatią darzę ten właśnie film.

Kadry zrobiły na mnie duże wrażenie, chyba spore, bo w tej chwili (pewnie się to zmieni) mam na okładce i avatarze zdjęcia z tego filmu, a swego czasu miałem na tapecie na kompie zdjęcia z Zabriskie Point (nie z filmu, a jako miejsca w Californii) i inne z tego rejony jak slajdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones