PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104992}

Zachodni szlak

The Way West
6,2 705
ocen
6,2 10 1 705
Zachodni szlak
powrót do forum filmu Zachodni szlak

"Zachodni szlak" jest przede wszystkim fatalnie napisanym, wyreżyserowanym i zmontowanym filmem. Nie byłby to wielki problem gdyby nie fakt, że do produkcji (Harold Hecht!!!) zaangażowano trzy ważne dla gatunku nazwiska : Kirk Douglas, Robert Mitchum i Richard Widmark. Do tego mamy przyzwoite zdjęcia oraz muzykę, scenografię czy kostiumy te wszystkie elementy grają na korzyść produkcji. Niestety Andrew V. McLaglen był fatalnym reżyserem, któremu udało się zrobić kilka niezłych filmów ale ten się do nich nie zalicza. Brak jest tu podstawowej umiejętności w prowadzeniu narracji. Nie czuć zagrożenia bo jest tu niepotrzebne mieszanie tonów dramatycznych z komediowymi. Ostatecznie te dramatyczne zostają tak źle zmieszane z komediowymi, że wychodzi z tego niezamierzona parodia. Inny grzech scenariusza to fakt, że urywa się w momencie... gdy bohaterowie jeszcze nie dotarli do celu. Patrzę i nie wierzę :D
Finalny produkt wygląda tak jakby jeszcze nie był do końca zmontowany, przemyślany i tak trafił do kin.

JohnTheBrave

Jak według Ciebie powinno wyglądać zakończenie?

Bzium_3

Według klasycznego modelu powinniśmy dostać chociażby moment gdy widzą cel. Osiągają go i mamy standardowe zakończenie, tutaj było urwane jakby reżyserowi się odechciało już.

JohnTheBrave

Nie znam się na konstrukcji klasycznego westernu i jako przeciętny widz rzeczywiście byłem nieco zaskoczony, ale nie przeszkadzało mi to. Film zakończył się tam gdzie skończyła się rola Roberta Mitchuma, czyli dalsza droga była łatwa i prosta. Po Twoim komentarzu zastanowiłem się jakby mogło wyglądać alternatywne zakończenie i nie jestem pewien czy byłoby o wiele lepsze. Przepłynęliby rzekę , zobaczyli ładne pastwisko, ckliwa muzyka, koniec. A gdyby film zaczął się od poznanian postaci Dicka Summersa, czyli tak jakby historia widziana jego oczami, czy zakończenie które wybrał reżyser byłoby do zaakceptowania?

Bzium_3

Proste pytanie : czy Mitchum był w tej historii głównym bohaterem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones