PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705591}
5,1 1 856
ocen
5,1 10 1 1856

Zagadka willi Róża
powrót do forum filmu Zagadka willi Róża

Zaskoczył mnie ten film, słyszałem że jest nudny i strasznie głupi, ale nic z tych rzeczy. Jaki na horror który trwa 2 godziny to naprawdę dobrze się go oglądało, i mnie akurat nawet przez chwilę nie znudził. Wypowiedź policjanta z początku filmu, ciekawa zresztą jak cała ta dziwna historia, która nigdy nie została wyjaśniona.
Reżyser miał spore pole do manewru, mógł spróbować wytłumaczyć całość jak tylko chciał, a wybrał siły nadprzyrodzone, film jest o tyle ciekawy że przez prawie całość wszystko dzieje się w głowach gości owej willi, wszystko jest ładnie i ciekawie pokazane. Plusem jest też to że, reżyser nie próbował wytłumaczyć, czym jest enigmatyczna tabliczka, która Vaskes wykopał z ziemi, tym samym dał widzowi pewne pole do manewru.
Zakończenie a mianowicie ostatnia scena w której ponownie wypowiada się policjant, bardzo intrygująca, i działająca na wyobraźnie widza, za sprawą słów że powie operatorowi swoją teorie ale dopiero jak wyłączy kamerę, chyba każda osoba która to usłyszała, bardzo chciała się dowiedzieć o czym ten policjant mówił.
Jeżeli ktoś szuka slashera lub gore to ten film odpada, ale jeżeli ktoś chce obejrzeć horror z ciekawą fabułą to polecam, mnie mile zaskoczył, i jest to napewno najlepszy horror jaki widziałem w ostatnim czasie, nie jest straszny ale ciekawy. Ocena między 6-7/10.

ocenił(a) film na 7
D3Mania

Można obejrzeć Gdy się już nie ma horrorów do oglądania (jak w moim przypadku:) Świetny klimat, do połowy wciągający, dobrzy aktorzy,piękne zdjęcia i GENIALNA! muzyka. Jednak fabuła psuje ocenę filmu, najpierw myślimy (spoiler) że to film o wilkołaku, potem że o chorym psychicznie, następnie o jakiejś demonicznej istocie pierwotnej a na koniec wychodzą kosmici (sic!)

ocenił(a) film na 6
conneryfan

Spojler! No ale to trochę wszystko po trochu. Kim jest szatan? Przedstawia się Vasylowi jako Bóg, a jednocześnie z dalszej przemowy wynika, że jest diabłem. Tam nie ma ludzi bez winy- wszyscy są komunistycznymi bandytami. Nie ma żadnej moralności, ludzie ci są pozbawieni swojej kultury chrześcijańskiej. Właścicielka wyszywa napis łaciński na serwecie, który właściwie jest zniekształconym cytatem ze św.Jana. Potem znów mówi "Ojcze nasz..." po łacinie. No ale przecież ona prawosławna! Właśnie- swojej kultury i religii zapewne uczyła się na zachodnim uniwersytecie- bo w jej kraju nie było wolno. Wolno było natomiast uprawiać szamanizm- i to nawet na szczeblu państwowym (Baba Wanga). Czy to dziwne, że do takich ludzi jak do swoich przychodzi szatan? A czy szatan może podróżować statkiem kosmicznym w przestworzach? A czemu nie? Zbiera załogę z różnych planet- każąc im się tylko pozbyć resztek tej swojej boskiej cząstki. W Bułgarii znalazł takiego.

Chiron_fw

od razu wiedzialem, ze winni sa komunisci!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones