PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759403}
6,1 3 650
ocen
6,1 10 1 3650
Zaginiony bez śladu
powrót do forum filmu Zaginiony bez śladu

Mam prośbę podzielcie się spostrzeżeniami na temat zakończenia a dokładniej jak je interpretujecie ?

ocenił(a) film na 7
J_Punisher

reżyser poszedł na łatwiznę i uciął w momencie od którego mielibyśmy niesamowite emocje, a tak urwał, nie musiał za myśleć a co się stało można sobie dopowiadać.

krzychu1323

Jak to w Ameryce wszystko się kończy hepy-endem i tak też tu cało i zdrowo wraca do domu jakby nigdy nic.

ocenił(a) film na 7
J_Punisher

otoż to, zakończenie rozczarowujące, chociaż w zasadzie spodziewałem się, że skończą ten film jakimś urwanym ujęciem, pseudo niedopowiedzeniem i tak też się niestety stało.

J_Punisher

Wcale nie jest powiedziane że on wrócił do domu. Na samym końcu przecież było kilka scen jak to widzi i sam moment wejścia też był obserwowany z zewnątrz. co nie zmienia faktu że koniec jest dziwny. Myślałem że może go ruscy śmieciarze pobiją i wyląduje w szpitalu z częściową amnezją . Ja bym to tak zakończył. No ale nie ja pisałem scenariusza. Może to było by zbyt banalne i proste.A tak będę myślał co on dalej porabia i jak mógł potoczyć się jego dalszy los. Takich przypadków jest setki jeśli nie tysiące. I nie kończą się zazwyczaj happy endem.

ocenił(a) film na 10
J_Punisher

Cały film czekałam aż wróci do rodziny i kiedy wreszcie nadszedł ten moment najważniejszy, by zobaczyć reakcje rodziny, to oni ucięli i napisy końcowe. Najlepsze co chciałam zobaczyć to reakcja rodziny i zawiodłam się końcówką. Cały film genialny, ale czuję niedosyt przez końcówkę, przecież właśnie na takie momenty się czeka.

ewelina_m

Masz rację co do końcówki filmu,. Choć z drugiej strony film niebanalny to i konic nie mógł być za prosty.
Po cichu liczyłem jednak na typowe "amerykańskie" zakończenie :)

ocenił(a) film na 10
lewig

Ja tak samo, uwielbiam dobre, szczęśliwe zakończenia i cały czas na to czekałam :) Ale wyobraziłam sobie, że ucieszyli się na jego powrót :)

ewelina_m

Ostatnie Twoje zdanie należy również do mnie ;)

ocenił(a) film na 6
ewelina_m

Wymyśl sobie sam końcówkę.
Tu reżyser uczciwie potraktował widza, nie narzucając mu swojej wizji.

ocenił(a) film na 7
J_Punisher

tez chetnie dowiedzialabym sie co bylo jk juz wrocila do domu. ale nie dlatego rozczarowalo mnie zakonczenie. wolalabym, zeby zona go nakryla

ocenił(a) film na 7
nuria_2

Dla mnie to celowy zabieg z takim zakończeniem, bo jak wszyscy czekałem na ten moment, a kiedy pojawiły się końcowe napisy to zrozumiałem, że przekazem tego filmu była sama przemiana i to co się zdażyło w trakcie, a zakończenie jest tak naprawdę nieistotne z punktu widzenia przemiany bohatera.

J_Punisher

Bohater przed wejściem do domu wyobrazil sobie dwie możliwe reakcje rodziny na jego powrót. Tym samym reżyser dał widzowi wybór zakończenia. To jak w rzeczywistości zareagowała rodzina nie ma znaczenia. Bo my juz wiemy jak mogło to wyglądać.

ocenił(a) film na 8
szustrik

a może właśnie o to chodziło? żeby zakończenie, żeby odpowiedź nie była podana na tacy i żeby widz po obejrzeniu filmu nie myślał o zakończeniu tylko o filmie?

obejrzałem i po zakończeniu przez chwilę byłem rozczarowany, ale potem pomyślałem "jak to dobrze, że takie zakończenie było, bo nie przysłoni mi to tego o czym był ten film".

a czy ten film nie był o oświeceniu? o przebudzeniu?

J_Punisher

Wakefield umarł podczas zimy. Sceny gdy jest leczony są już jego projekcją po śmierci. Po śmierci więc nadal obserwuje swoją rodzinę i żałuje, że dokonał na nich tego eksperymentu. Dałby wszystko by to zmienić.

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

Rewelacyjna i niebanalna interpretacja! Myślałeś o pisaniu scenariuszy Johnny?

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

tez o tym przez chwile pomyslalem ,ale z drugiej strony ta dziewczynka co mu dawala lekarstwa ....hmm obejrze jeszcze raz z ciekawosci ,zwracajac uwage na detale.

ocenił(a) film na 10
J_Punisher

Zakończenie mogłoby wyglądać tak, że rodzina wyrzuca go z domu, zmienia imię na Walter White i zostaje nauczycielem chemii w liceum. Tym samym film stałby się prologiem do Breaking Bad

lukaslion

Najlepiej gdyby to było liceum w Limanowej, gdzie leczyłby gejów elektrowstrząsami i byłby to prolog do biografii ojca Tadeusza.

ocenił(a) film na 8
J_Punisher

Napewno trzeba działać a nie zastanawiać się co by było gdyby , i tez trzeba brac pod uwage opcje b a nawet c d e w niektorych przypadkach,sytuacjach. Ładnie bylo pokazane jak zona moze zareagowac ,ale gdyby nie podjął działania żadna z jego mysli nie miala by miejsca. Warto ,,stanąć z boku ,, i popatrzyc na swoje zycie , bo w dzisiejszym zwariowanym swiecie pewne detale nam unikają,czasem te najwazniejsze,pospiech,rutyna. Film jest bardzo dobry chętnie go obejrze jeszcze raz, napewno jest nietypowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones