PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624}

Zagubiona autostrada

Lost Highway
7,5 76 442
oceny
7,5 10 1 76442
7,6 37
ocen krytyków
Zagubiona autostrada
powrót do forum filmu Zagubiona autostrada

Pytanie?

ocenił(a) film na 8

Gdy Freda boli głowa w więzieniu, jeden ze strażników mówi do drugiego
- ten zabójca żony wygląda naprawdę niedobrze
- który?
- ha ha ha
oboje się bardzo szyderczo i długo śmieją.

Jak wiadomo u Lyncha są zdania klucze, w tym filmie to podobno "lubię pamiętać rzeczy po swojemu, nie do końca tak jak się wydarzyły"

lecz ja zwróciłem uwagę na ten dialog i interpretuje go dwojako... albo jest to taki żarcik, że są w więzieniu i zabójców żon jest tyle że on może zapytać "który?" co powiedzmy że sytuacyjnie jest nawet śmieszne... ale jest to cela śmierci, aż tyle osób nie jest uśmiercana w stanach żeby tam były dziesiątki skazanych na śmierć morderców żon. Tak naprawdę nie widzimy morderstwa, widzimy tylko jego przerażonego pośród rozerwanych kawałków żony, równie dobrze mógł on usiąść tam w rozpaczy widząc swoją zamordowaną żonę... Sposób w jaki strażnik zadaje pytanie "który?" i szyderczy śmiech po tym dał mi jednoznacznie do zrozumienia że nie ma tu zabójcy żony i oni o tym wiedzą, a Fred został wrobiony.

Podważa to teorię że Mystery Man to jego ciemna strona a Fred zabił żonę nie do końca świadomie w afekcie. Możliwe że ten dialog ma taki wydźwięk tylko po to żeby zmylić widza i wprowadzić jeszcze więcej chaosu w fabule.

Blazej_Bernat

Ciekawy sposób myślenia, nie zwróciłem szczególnej uwagi na tą scenę traktując ją jako właśnie taki żarcik :)
Jednak czytając tą interpretację, wydaje się, że Fred miał motyw by zabić żonę (traktując fabułę jak koło)

Gdy zwróciłeś uwagę na tą scenę, podczas czytania tego postu wpadłem na pomysł, że może strażnicy mieli na myśli Pete'a oraz Freda pytając: "który?"

pawcio12vip

Człowiek nie myśli o tej godzinie :) Przepraszam, podaję link do interpretacji: http://www.film.org.pl/prace/lost2.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones