PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106414}

Zakładnik

Collateral
7,2 73 168
ocen
7,2 10 1 73168
7,6 17
ocen krytyków
Zakładnik
powrót do forum filmu Zakładnik

Konia z rzędem temu kto nie domyślił się że ostatnią ofiarą będzie laska z taksówki.
Wściekłem się gdy zobaczyłem zdjęcie ostatniego celu Vincenta. Wściekłem, bo nie
sądziłem że Mann może wypuścić taki banał.
No i muzyka... w sumie średnia jednak jak na tego reżysera kompromitująca. Przyzwyczaił
mnie muzyką malować całe obrazy a tu... Ledwie jeden dobry kawałek przez dwie godziny.
Aktorsko mi się nie podobało. Cruise z Foxxem jakoś nie wciągnęli mnie w swoją historię.
Największy zarzut mam jednak do fabuły. Przecież ja to już widziałem setki razy.
Przynajmniej połowę z nich w lepszym wydaniu.
Kompletny odmóżdżacz.

ocenił(a) film na 7
MitchellPete

zaznaczaj spoilery w tytule tematu! właśnie popsułeś mi film -.-

ocenił(a) film na 3
eddie_maiden6

Słuszna uwaga.
PRZEPRASZAM

ocenił(a) film na 8
MitchellPete

żałosny komentarz do tego genialnego filmu

ocenił(a) film na 6
jaroslaw16

genialny to był 'Heat'. To było niezłe.

ocenił(a) film na 8
skttrbrain

nie heat to było arcydzieło, a to jest genialne... Wsłuchaj się człowieku w dialogi a zobaczysz, że to kolejny urzekający obraz Manna.

ocenił(a) film na 6
jaroslaw16

Między dialogami w Gorączce, a tymi w tym filmie jest przepaść. Tak samo zresztą jak pomiędzy psychologicznymi rysami 'dobrego' i 'złego' w obu filmach i całym moralnym problemem. W Zakładniku Mann chciał troszkę powtórzyć manewr z ambiwalencją, jaką będzie czuł widz i nie wyszło mu to tak, jak idealnie to zrobił w Heat. Większość ludzi oglądając Gorączkę 'kibicuje' przecież De Niro bo jest im bliższy, jest mniejszym sqrwielem, chociaż jest 'zły'. A tutaj tak naprawdę masz Cruise'a w pompie, mimo dobrej jego roli. No i trochę za łatwo było przewidzieć ostatnią ofiarę. Ale mimo to i tak film jest dobry :)

ocenił(a) film na 8
skttrbrain

No w sumie, nikomu De Niro nie był obojętny, ale ten film może mnie urzekł ze względu na szybkonogiego cruise, który tutaj zagrał naprawdę świetnie, no i ten mroczny klimat i muza w klubie dodały smaczku. No, cóż, każdy lubi co innego ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones