PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106414}

Zakładnik

Collateral
7,2 73 168
ocen
7,2 10 1 73168
7,6 17
ocen krytyków
Zakładnik
powrót do forum filmu Zakładnik

Po prostu należy unikać metra i kolejek podmiejskich.

użytkownik usunięty

w sumie może to bez znaczenia, ale nie spotkałam w postach uwagi na ten temat, więc napiszę tutaj:

technika strzelecka Vincenta jest dosyć nietypowa - to wersja "rozwojowa" double tap tzw dzibuti szuti(rymowanka djibouti shooty) lub znana jako mdozambique drill.
nie strzela się już obecnie w ten sposób raczej(przynajmniej ja nie słyszałam), chociaż na zawodach widziała kiedyś instruktora, który miał to opanowane perfekcyjnie(mi samej nie udało się).

taka ciekawostka

ocenił(a) film na 6

Ta ciekawostka jest wyjątkowo ciekawa jak na ciekawostkę ;) (wiem, wiem masło maślane). Oby więcej takich użytkowników którzy wnoszą ciekawe informacje o filmie.

użytkownik usunięty
michael323

a nie odniosłeś może wrażenia, że jest on polakiem z pochodzenia?

raz: tekst o Polskiej Kawalerii. Szczerze mówiąc nie jarzę go - nie słyszałam by w anglii lub w stanach, ktoś miał z polską kawalerią jakiekolwiek skojarzenia, pozytywne lub negatywne (rosjanie i niemcy mają, ale w związku szarżą na czołgi, z czego się śmieją). Nie spotkałam w ogóle kogokolwiek wśród amerykanów, nawet wykształconych, by wiedział o istnieniu polskiej kawalerii.

dwa: imię Vincent - czyli Wincenty. W stanach mówią i piszą w dokumentach Vinc lub Vin. Vincent nie jest jakąś przyjęta forma, ale funkcjonuje właśnie wśród Chicagowskiej Polonii.

trzy: wygląd. Ta fryzura u niego wygląda trochę tak jak u chłopów ze zdjęć przy reformie rolnej w latach 40-tych XX wieku. zdjąć garnitur, dać kufajkę, fota obok sławojki i...

ocenił(a) film na 6

Nie zastanawiałem się co do jego pochodzenia ale rzeczywiście tekst o Polskiej Kawalerii zwrócił moją uwagę, aż cofnąłem film czy aby coś mi się nie pomyliło ;). Jak jesteśmy już przy zabójcach polskiego pochodzenia to od razu mi się skojarzył Richard Kukliński "The Iceman".

użytkownik usunięty
michael323

stary go prał to znalazł sobie nową rodzinę... Gambino :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones