PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106414}

Zakładnik

Collateral
7,2 73 168
ocen
7,2 10 1 73168
7,6 17
ocen krytyków
Zakładnik
powrót do forum filmu Zakładnik

Dialogi z filmu Zakładnik są jednymi z najlepszych jakie dane mi było słyszeć w filmie sensacyjnym. Są wyraziste, dosadne i dynamiczne. Świetnie budują skomplikowaną relacje jaka nawiązuje się między głównymi bohaterami.

Kluczem do zrozumienia tego filmu jest dla mnie scena, w której czarnoskóry muzyk Daniel opowiada o swoim spotkaniu z Miles'em Davis'em. Mówi o tym, że jazzman był dla ludzi oschły i nieprzyjemny, a jedynym sposobem zdobycia jego szacunku było udowodnienie mu swojej wartości w czasie wspólnej muzycznej sesji.
Vincent podobnie jak Davis jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu (który także wymaga pewnej dozy improwizacji). Aby udowodnić mu swoją wartość także trzeba wykazać się pewnymi umiejętnościami.
Vincent gardzi przeciętniakami - ludźmi, którzy przez całe życie boją się podjąć ryzyka i żyją złudzeniami. Początkowo (nie bez przyczyny) uważa Maxa za jednego z nich. Dopiero gdy ten odważa się mu przeciwstawić (uciekając z jego torbą ze szpitala) - Vincent zaczyna inaczej patrzeć na swego zakładnika. Późniejsza konfrontacja z Felixem, do której zmusza Maxa, jest jedynie próbą na ile wyjątkowym człowiekiem (w skali Vincenta) jest taksówkarz.

Tego typu analizie można poddać wiele dialogów zawartych w tym filmie, za każdym razem odkrywając coś nowego na temat bohaterów, ich wzajemnej relacji i stosunku do życia, świata i ludzi.

użytkownik usunięty
Dizzy87

Wspaniała interpretacja! Dopełniając powiem, że cały film jest zrealizowany idealnie, ale to tylko moje zdanie.

Dizzy87

Dialogi tutaj to zdecydowanie top filmów.
Foxx, trochę taki inteligentny gawędziarz, potrafiący dobrze wyczuć odbiorce doskonale poradził sobie z Jadą. I wtedy do taksówki wchodzi Cruise.. sposób w jaki on zdominował konwersacje jest niesamowity. Nie musiał prężyć muskuł, przykładać pistoletu do głowy, wszystko co chciał uzyskiwał poprzez dialog. Swoją pozycję niestety stracił w momencie gdy zaczął grać w otwarte karty, zaczynając od przyznania się do kłamstwa, że on tylko wynosi śmieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones