PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89058}

Zakazane zabawy

Jeux Interdits
7,8 1 510
ocen
7,8 10 1 1510
7,2 6
ocen krytyków
Zakazane zabawy
powrót do forum filmu Zakazane zabawy

Wojna absorbuje tak wiele z życia, tak mnóstwo granic tworzy, które sprawiają kalekim człowieczeństwo. Moralia upadają z łoskotem we mgle przemocy i roztrzaskują sobie pyski o kamienie pod kruchymi stopami człowieka, który przecież tak niewiele potrzebuje. Trafił mi się wybitny film realistyczny z domieszką boskiej intencji. Ręką Boga tutaj dwójka dzieci, w tym wypadku dwójka rewelacyjnych młodocianych aktorów. Poza tym rewelacyjna koncepcja Clementa na film antywojenny. Dwa najlepsze filmy antywojenne jakie widziałem mają minimum współnego ze sferą militarną zjawiska jakim jest wojna. To własnie jeden z nich. Polecam serdecznie!

ocenił(a) film na 10
Harry

"i roztrzaskują sobie pyski o kamienie pod kruchymi stopami człowieka"
a wystarczyło napisać, że piękny, prawdziwy i niewinny

Harry

A jaki jest ten drugi?
...czekaj chyba już wiem ?! :)

ocenił(a) film na 10
kwadracik

jaki?

mk1993

"Głupi i głupszy" :)

ocenił(a) film na 8
HlTMAN

Dobra, dajcie już spokój. Pierdoły kiedyś pisałem :) Nie pamiętam już nawet o jaki film mi chodziło mówiąc, że ten jest jednym z dwóch. Może "Pluton" albo "Pani Miniver". Sam nie wiem.

ocenił(a) film na 9
Harry

Może za kolejne 6 lat Ci się przypomni ;)

ocenił(a) film na 8
Harry

Obejrzałem ten film niedawno, dziwiąc się, że nie natknąłem się na niego wcześniej. Mogę tylko przyklasnąć Twojej wypowiedzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones