PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180058}

Zakochana Jane

Becoming Jane
7,3 46 662
oceny
7,3 10 1 46662
5,2 5
ocen krytyków
Zakochana Jane
powrót do forum filmu Zakochana Jane

10/10

ocenił(a) film na 9

Uroczy film. Ekranizacja biografii Austen była nawet najlepsza z ekranizacji jej książek. Jak to zwykle u mnie bywa (przy takich filmach)przez cały seans chciało mi się chichotac i znowu nie wiem dlaczego. Tak czy inaczej kocham takie filmy. Gdyby tylko normalnie przetłumaczyli tytuł... Anne Hathaway zagrała naprawdę fajnie, nie mówiąc już o poprostu boskim i fantastycznym James'ie. Polecam dla wielbicieli Austen i nie tylko.
Pzdr.

użytkownik usunięty
CristineHolly

Ech arcydzieło!!!
Szalenie mi się spodobał film ,,Zakochana Jane", nawet bardziej niż ,,Duma i Uprzedzenie", może dlatego że nie jest aż taki cukierkowy i przesłodzony, a tamten niestety był. Obiektywnie rzecz biorąc, to ten film z pewnością arcydziełem nie jest, ale co ja sobie będę głowę zawracać doszukiwaniem się wad ;] jest tak prawdziwy, przesycony emocjami, chociażby w scenie rozstania na przedmieściach Londynu, nawet do koca nie wiemy czy Tom kocha Jane, czy po prostu traktuje znajomość przelotnie, nie możemy się domyślić jak to z nim jest naprawdę, ani go rozgryźć. Zarówno Anne jak i James ^^ mi się spodobali, krytyka wobec wyboru odtwórczyni legendarnej angielskiej pisarki jest dla mnie nieuzasadniona, naprawdę naturalne efektywna rola.
Całą noc nie spałam z emocji (film także oglądałam w nocy) cały czas analizowałam jak dojrzałe musiało być uczucie młodej Austen, aby zrezygnować z miłości na rzecz wyższych celów. Sadzę, że właśnie taka miłość można nazwać dojrzała, ponieważ bohaterka świadomie się jej wyrzeka, wiedząc jak bardzo będzie cierpieć, ale jednocześnie nie łamać swoich zasad i będąc świadoma, ,,że tak będzie lepiej".

Mam jeszcze drobne pytanie.. na galerii zdjęć w filmwebie jest ujęcia jak Jane no nie wiem jak to nazwać siedzi na mostku, nad rzeką w tej czerwonej sukience i opiera się rękami o ,,barierkę" xD W każdym razie, huśta się czy o xD To jedno z pierwszy zdjęć. W mojej wersji filmu tego nie ma, nie wiem czy mam jakąś skróconą, czy może to faktycznie wycieli i nie pokazali. Może to jedynie jedno ze zdjęć promocyjnych? Hm spotkał się ktoś z tym fragmentem na youtube? Chciałabym sobie go obejrzeć, jeżeli oczywiście jest. Z góry dzięki ;]

ocenił(a) film na 9

U mnie niestety też nie ma tego ujęcia, wydaje mi się, że to zdjęcie promocyjne, bo widziałam je kiedys w wersji plakatu.
Pzdr.

użytkownik usunięty
CristineHolly

Aha dzięki, no cóż szkoda, że nie ma takiego ujęcia w filmie. Mogliby dokręcić ^^ Naprawdę jest ładne.

ocenił(a) film na 7
CristineHolly

Film rzeczywiście był uroczy i z pewnością mogę zaliczyć go do grona moich ulubionych, jednak prawdę powiedziawszy mało miał wspólnego z biografią Jane Austen. Lefroy nie poczynił aż takiego zamętu w sercu Jane; panna przywiązała się do niego, ale wiedziała, że z racji braku posagu nawet nie może marzyć o wspólnym życiu z Tomem. I w istocie nie marzyła... Ich relacje opierały się na niezobowiązującym flircie, zaś piękna i burzliwa historia miłosna jest zwyczajną fikcją. Gdyby Jane naprawdę z nim uciekła... W ówczesnych czasach był to niewyobrażalny skandal i z pewnością badacze życia i twórczości naszej panny by o tym wiedzieli. Ale miło się oglądało ;]

ocenił(a) film na 9
Horkruks

Tak, też dobrze przestudiowałam biografię Austen zaraz po obejrzeniu filmu. I szczerze powiedziawszy czy film byłby tak uroczy, gdyby mówił o tak mało ciekawym życiu Austen (nie to co jej książki)? Dla mnie nie i tak naprawdę byłam nawet przygotowana na taką możliwośc, iż Lefroy wogóle nie istniał-na szczęście to nieprawda :)

CristineHolly

Bardzo dobry film, też tak uważam i polecam!

CristineHolly

Zgadzam się, film jest naprawdę cudowny. Może i nie ma wiele wspólnego z biografią Jane Austen, ale to mi akurat nie przeszkadza ;) Lubię ekranizacje jej książek, a ten film polecam szczególnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones