PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=205}

Zakochany Szekspir

Shakespeare in Love
7,0 89 084
oceny
7,0 10 1 89084
5,9 18
ocen krytyków
Zakochany Szekspir
powrót do forum filmu Zakochany Szekspir

pojawiła się w krótkiej scenie w środku filmu i w jednej na samym końcu. I za co tu oscara,
zagrała poprawnie ale niemiała okazji żeby sie wykazać na jego miarę. Żal

ocenił(a) film na 5
aniol12

Żal.

aniol12

Po prostu skorzystała na tym że film wyjątkowo spodobał się Akademii.
Czasami tak się zdarza.

aniol12

jakby to była inna aktorka to też czułbym uraze, ale to jednak Judi Dench ;)

aniol12

mi wystarczyło te kilka minut Judi by stwierdzić że oscar sie jej zdecydowanie należy.

ocenił(a) film na 7
aniol12

ja to w szoku jestem, za co ten oscar ludzie

ocenił(a) film na 9
aniol12

Zagrała kapitalnie i tego Oscara pomyłką nie nazwę, choć sam zapewne głosowałbym na Brendę Blethyn. Dench bardziej się Oscar za "Czekoladę" należał.

aniol12

Ja też myślę, że Oscar był zasłużony, chociaż rzeczywiście niektóre decyzje akademii są co najmniej zaskakujące... Pamiętacie Gary'ego Oldmana w "Leonie Zawodowcu"? Należał mu się Oscar jak psu buda, a tym czasem nawet nominacji nie dostał. Takie przykłady można mnożyć, lecz w tym przypadku Dench wystarczyło kilkanaście minut by zachwycić swoim kunsztem.

ocenił(a) film na 7
Saint_Dumas

leon nie zostal nawet zgloszony do amerykanskich nagrod wybil sie tylko z francuskiego podworka

aniol12

Z tego co pamiętam, kiedy odbierała nagrodę sama powiedziała, że bardzo krótko była na ekranie ;)

aniol12

a według mnie te 8 minut które była na ekranie zagrała tak dobrze, że dla jury Akademii wystarczyło żeby stwierdzić zę zasługuje na Oscara. Gdyby miała grać przez cały film to grałaby tak samo jak przez te 8 minut, gdyby grała tak samo jak przez te 8 minut tylko że kilka razy dłużej , nikt by sie nie rzucał że nie zasługuje na statuetke

ocenił(a) film na 10
aniol12

Też nie sądziłem, że sprzedaż ośków zaczęła się tak wcześnie ;/ niemniej, przyznanie tej dawno już bezwartościowej nagrody przez filmową akademię handlu, znaną z licznych tego typu wybryków nie zaskoczyło mnie tak bardzo jak noty użytkowników fw. Mój #1 to oczywiście Tom aptekarz Wilkinson ^^

ocenił(a) film na 9
aniol12

Mała rola ale wielką kreacja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones