PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11926}
6,8 71 771
ocen
6,8 10 1 71771
6,0 7
ocen krytyków
Zakonnica w przebraniu
powrót do forum filmu Zakonnica w przebraniu

Niezły

ocenił(a) film na 6

Film mam nagrany z Polsatu z lat 90., ale dopiero teraz odpaliłem tę kasetę, bo przyjaciółka namówiła mnie na wspólne oglądanie - wcześniej wzbraniałem się przed obejrzeniem tego, bo nie lubię Whoopi Goldberg ani jej komedii. No i cóż... film okazał się całkiem spoko ;). Głównie dzięki temu, że kręcono go w latach 90., gdzie nie było czegoś takiego jak poprawność polityczna i nawet komedie nie musiały być zdziecinniałe. No i z kadru wylewa się wręcz klimat tamtych lat, jak pokazywane są ubogie dzielnice, dziedzińce czy bary. Kto lubi kino z tamtego okresu powinien być zadowolony ;). Goldberg nawet nie irytuje, a w roli drugoplanowej pojawia się Harvey Keitel ("Zły porucznik", "Pulp Fiction", "Cop Land"), który jak zawsze zagrał na wysokim poziomie i świetnie się wcielił w głównego antagonistę. Humor jest całkiem przyzwoity, ale potem fabuła robi się nieco przewidywalna - z reguły tak jest w takich produkcjach, że ktoś nie może się zaaklimatyzować w nowym miejscu, ale po czasie docenia co ma i zżywa się z innymi i potem mu żal opuścić (np. "Akademia Policyjna"). Ale mocno to nie przeszkadza, bo film ogląda się całkiem przyjemnie. Niby nic specjalnego ani jakiegoś kultowego, ale można zobaczyć. Ode mnie 6/10.

Wersję Polsatu czytał Tomasz Knapik. On też chyba czytał ten film od Imperial, ale nie jestem pewien. Chyba w innej wersji lektorskiej nie obejrzałbym tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones