PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99877}

Zatoichi

Zatōichi
7,4 14 857
ocen
7,4 10 1 14857
5,8 6
ocen krytyków
Zatoichi
powrót do forum filmu Zatoichi

Beat powrócił

ocenił(a) film na 8

Po kilku poważniejszych filmach, Kitano postanowił się trochę zabawić. Pozostając w typowym dla siebie brutalnym kinie gangsterskim, postanowił zarazem przywdziać starszy i lepiej wysłużony strój komedianta. Takeshi 'Beat' Kitano powrócił i z masakrowania ludzi zrobił pierwszorzędną komedię. Ludzie przypominaj syfony, z których wytryskuje krew niczym gazowa woda. Ofiary wydają chyba wszystkie możliwe dźwięki, jakie tylko są dostępne w repertuarze umierających. Do tego absurdalne sceny i pomysły. A wszystko to polane znakomitym sosem wizualno-wzrokowym.
"Zatoichi" to przede wszystkim komedia. Absurdalna, pokręcona, miejscami makabryczna w dobrze znanym stylu Kitano. Przemoc wzięta jest tutaj w tak wielki cudzysłów (sztuczna krew, znikające komputerowo ostrza), że staje się dodatkowym elementem rozśmieszającym. Jednak perłą jest końcowa sekwencja taneczna. Prawdziwe cudo! Kicz z górnej półki. Rozbroiła mnie ta scena całkowicie.
Trudno mi oceniać jak wersja Kitano ma się do wcześniejszych opowieści o Ślepym Samuraju. Sam w sobie wydał mi się bardzo zabawnym. Jednym słowem znakomita rozrywka.

torne

Jak byłam na tym filmie, początkowo nie wiedziałam jak do niego podejść... udałam się z nastawieniem iż raczej w typie Amme agaru owe dzieło będzie... me nadzieje naiwne na samym początku zostały skreślone więc oczywiście...
Odbierając ów film tak jak piszesz, staje się dziełem ciekawym. Mnie wciągnął. Po prostu dobrze się ogląda go, bez czynienia nadinterpretacji. Natomiast konwencję przekoloryzowania burzy nieco wątek rodzeństwa, któremu daleko do komedii...

Zabawa wspaniała zapewne i dla widza i twórców, a jednak brak mi spójności w tym dziele (nawet jeżeli spójnością ma być synkretyzm gatunkowy)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones