PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99877}

Zatoichi

Zatōichi
7,4 14 859
ocen
7,4 10 1 14859
5,8 6
ocen krytyków
Zatoichi
powrót do forum filmu Zatoichi

To pierwszy film Kitano jaki widziałem i z przykrością stwierdzam, że pewnie będzie też ostatnim. Fabuła wydała mi się zbyt prosta, trywialna, wręcz serialowa. Muzyka zupełnie mi nie przypasowała. Gra aktorska zdawała się być sztuczna i bardzo teatralna. Niektóre sceny wydały mi się też bardzo sztuczne, postacie mówiły coś jakby tłumacząc widzowi co się stało, albo, że się czegoś domyślają. Brak wiarygodności zarówno (globalnie) historycznej jak i (lokalnie) psychologicznej. Do tego sceny walki, gdzie krew tryska zupełnie bez sensu na wszystkie strony - nie wspominając już o kompletnie spartaczonych efektach specjalnych. Jednym słowem - dla mnie żenada.

ocenił(a) film na 10
sk197876

hmmmmmmmmm! jak by to powiedzieć idz na "gumisie " są takie Kochane nom ale wiesz co! są za darmo nie musisz nawet do kina iść hahahaha. Widze że nie lubisz takich filmów ok. masz swój gust ale film jest świetny, poprostu nie potrafisz go przemyśleć w racjonalny sposób bo ja mam z niego jakieś przemyślenia i wnioski, a ty tak jak mówiłem wybież coś lekszego tak jak mówiłem "gumisie" a wogóle to na cartoon network jest pełno bajek. Pozdowienia

użytkownik usunięty
sk197876

A czego się spodziewałeś? To że jest mnóstwo krwi to w japońskim filmie standard, Japończycy lubią oglądać krew na ekranie. Poza tym to stylistyka anime i odejście od realizmu jest nie tylko dopuszczalne ale wręcz potrzebne. To nie jest prawdziwa, historyczna opowieść tylko coś w rodzaju podania o ludowym bohaterze. Zdjęcia są urocze, sekwencje muzyczne dodają dynamiki i są fajnie wplecione (zabawne zakończenie jednej z nich jak skaczący na polu ryżowym wieśniak przewraca się). Poza tym film przesiąknięty jest humorem, zdjęcia ładne, czego chcieć więcej???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones