PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99877}

Zatoichi

Zatōichi
7,4 14 857
ocen
7,4 10 1 14857
5,8 6
ocen krytyków
Zatoichi
powrót do forum filmu Zatoichi

Najnowszy film autorstwa Takeshi Kitano miałem przyjemność obejrzeć w sobotę. "Miałem przyjemność" bo to dobry i wart obejrzenia film.Nie zdradzając zbyt wiele z zakamarków fabuły powiem tylko,że głównym bohaterem jest niewidomy masażysta podróżujący po Japonii w czasach samurajów. Jak łatwo się domyślić tytułowy Zatoichi oprócz umiejętności masażu perfekcyjnie zna też sztukę walki mieczem. Filmu tego długo nie mogłem zakwalifikować. Plakat reklamowy głosi, że film jest lepszy od "Kill Bill" tylko, że moim zdaniem tych filmów w ogóle nie wolno porównywać! Samurajski miecz to nie jest wystarczający łącznik! "Zatoichi" to film wciągający, ukazane w nim postacie często mają swoje małe lub duże tajemnice, które widz stopniowo odkrywa. Niestety nie jest to film dla dzieci lub osób, które źle reagują krew i "inne skutki wywoływane używaniem samurajskiego miecza"... Całość tej produkcji jawi mi się bardziej jako sztuka teatralna niż film, nie brak tu bowiem charakterystycznych muzycznych przerywników(niczym zmiana dekoracji), barwnych postaci drugoplanowych(jest np.obłakany człowiek ze wsi, któremu wydaję się, że jest wielkim wojownikiem), a fakt, że film jest kostiumowy tez robi swoje. Podsumowuąc: film oczywiście polecam, ale ja osobiście opuszczałem sale kinową z lekkim niedosytem. Ale i tak, jakby nie patrzeć film jest o niebo lepszy od "Ostatniego samuraja", który był "Hollywodzki" do bólu. Walk na miecze, krwi i "Japonii" w filmie pana Kitano nie brakuje, ale mnie za serce nie chwycił, a Was?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones