PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99877}

Zatoichi

Zatōichi
7,4 14 857
ocen
7,4 10 1 14857
5,8 6
ocen krytyków
Zatoichi
powrót do forum filmu Zatoichi

Kozak (a raczej samuraj- skoro japoński) film. Może nie najfajniejszy film Kitano ale na pewno dobry. Ładne zdjęcia i montaż a Kitano w roli ślepca jest świetny. Miła jest również dawka nienachalnego choć specyficznego humoru.
Walki na miecze efektowne, szybkie i krwawe jak należy. Jazda obowiązkowa dla fanów japońskiego kina a dla innych na pewno też dobra rozrywka, chyba że Twoja panna nie lubi widoku krwi i odcietych kończyń - to zostaw ją w domu i idz do kina z kolegami ;-)
Jedynie te tańce na końcu - jak z indyjskiego filmu - jakoś mi nie pasują do reszty ale na pewno nie psują dobrego wrażenia.

ocenił(a) film na 9
smokeshiva

Mi scena tańca pasowała do filmu, tylko jego forma stepowania nie. Dopiero ostatnio wyczytałem dlaczego ta scena tak wygląda. Kitano po prostu chciał przełamać konwencję filmów o ślepym samuraju. Postać ta według Kitano (osobiści niewidziałem pierwowzoru) różni się od tradycyjnego spojrzenia na temat Zatoichiego. Zauważ,ze strój Ichiego w tym filmie nie jest tradycyjny, ja sam gdy po raz pierwszy zobaczyłem plakat(nie czytając recenzji) pomyślałem, że akcja dzieje się współcześnie. Tak samo z tym tańcem: tradycyjny taniec ludowy został zastąpiony stepowaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones