PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302760}

Zbrodnie czasu

Los cronocrímenes
6,4 3 870
ocen
6,4 10 1 3870
6,2 4
oceny krytyków
Zbrodnie czasu
powrót do forum filmu Zbrodnie czasu

Trochę bez sensu...

ocenił(a) film na 5

Brakuje odpowiedzi na pytanie co spowodowało pętlę. Dlaczego po raz pierwszy rozebrał tę dziewczynę. Był zdrowym na umyśle facetem, więc raczej by tego nie zrobił ot tak. Za
drugim razem rozumiem - chciał naśladować to co się wydarzyło wcześniej, ale za pierwszym razem ? Jedynym wyjaśnieniem jakie przychodzi mi do głowy jest to, że za
pierwszym razem trafił do maszyny w całkowicie inny sposób, a wszyscy Hektorzy robili coś zupełnie innego. Wydarzyło się to niezliczoną ilość razy, aż dochodziło do coraz
większych zniekształceń - jak w głuchym telefonie, by w końcu wszystko ustabilizowało się w takiej właśnie nieskończonej pętli.

Tak serio to wystarczyło podejść do Hektora świra w bandażach i mu wytłumaczyć, że ma usiąść na dupie,i wszystko wróci do normy, ewentualnie zdzielić go w łeb,związać i
koniec. Bo gdyby nic nie zobaczył przez lornetkę, to by nie wskoczył do maszyny, i nic by się nie wydarzyło.

Mam racje, czy jest prostsze wyjaśnienie ?

ocenił(a) film na 9
kiepens

Nie było pierwszego razu. Ot paradoks podróży w czasie.

kiepens

Zawsze podoba mi się koncepcja, że pętla jednak jakiś początek ma. W ten sposób jest to jeszcze straszniejsze, bo szansa na powstanie takiej pętli jest mała, kosmicznie mała. Tak samo się zastanawiam - kto był ojcem pierwszego Johny'ego Connora? :)

ocenił(a) film na 6
marakeusz

Zastanawiać się można oczywiście, ale odpowiedź jest prosta, lecz nie do zaakceptowania przez niektórych ludzi. Otóż i w Terminatorze i w tym filmie (oraz kilku innych) mamy do czynienia z paradoksami, które nie mogłyby mieć miejsca, nawet gdybyśmy mogli podróżować w czasie. Są to błędy i nielogiczności fabuły, która gdyby była logiczna, byłaby po prostu nudna jak np. Primer i na pewno nie było by takich fajnych zwrotów akcji jak podany przez Ciebie przykład w Terminatorze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones