PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694958}

Zbuntowana

Insurgent
6,5 125 324
oceny
6,5 10 1 125324
4,2 9
ocen krytyków
Zbuntowana
powrót do forum filmu Zbuntowana

Pytam, bo recenzja płytka jak... A wy wciąż poruwnujecie książkę z filmem a nic konkretnego o tym co to za film. Musiałem oglądnąć zwiastun a nie lubię...lecz wciąż wiem, że nic nie wiem, innymi słowy nie zaciekawił mnie. Taki trochę a la matriks,terminator,incepcja czyli trochę wybuchów,efektów specjalnych i to by było na tyle. O co chodzi , co jest warte uwagi czy nie robić sobie nadziei? Dzięki za odp.

ocenił(a) film na 6
peterson78

Ja czytałam książkę, więc ciężko mi w miarę obiektywnie ocenić ten film, ale jak dla mnie nie warto się na niego wybierać. Dlaczego? Bo nic ciekawego w nim nie ma, jakakolwiek akcja jest wprowadzona na siłę, nie wzbudza żadnych emocji, film ogólnie bardzo płytki, zero relacji między bohaterami, efekty zrobione specjalnie pod 3D, więc jeszcze ciężej się to ogląda.

ocenił(a) film na 3
peterson78

Nudny, debilny, bez czytania książki wiadomo jak się skończy i co się stanie w następnej scenie...
W zasadzie cały film czekałem na otwarcie puszki. Reszta denna.
Nie polecam, dawno nie widziałem tak słabego filmu...

ocenił(a) film na 2
Mutupl

Film równie idiotyczny i niespójny jak podobne do niego "Igrzyska Śmierci". Chociaż tu dołożyli jeszcze beznadziejne aktorstwo. Tak w skrócie:
1. Niby represyjny totalitarny system, a wszyscy buntownicy łążą gdzie chcą, na dodatek uzbrojeni i bez trudu zdobywają budynek, w którym urzęduje ta sympatyczna typiara z Titanica.
2. Największa tajemnica ludzkości pilnowana jest w taki sposób, że bez trudu można się do niej dostać. Nie dość że nie ma strażników to jeszcze monitoringu.
3. To samo z pilnowaniem więźniów. Cztery siedzi sobie w celi w żaden sposób nie przywiązany ani nie skuty, daje po ryju 2 strażnikom i już jest wolny. Mało tego, tych znokautowanych strażników nawet nikt nie szuka.
4. Łatwość z jaką bohaterowie odnajdują swoich kolegów i formują armię zdolną obalić cały system wywołała u mnie głupawkę.
5. Na jakiej zasadzie działa to urządzenie przytykane do czoła służące do mierzenia poziomu niezgodności wyrażonego w procentach? To jakiś idiotyzm. Nie da się predyspozycji psychologicznych mierzyć jak temperatury ciała.
6. Jeśli dobrze rozumiem altruiści pełnią funkcję opieki społecznej, serdeczni rolników, nieustraszeni wojska i policji, erudyci naukowców. A kto w tym genialnym systemie odnajduje się w rolach handlowców, kierowców autobusów, specjalistów ds reklamy, hydraulików, spawaczy, kucharzy czy stolarzy?
7. Pod koniec pada pytanie "ciekawe co jest za murem" - to nie mogli sobie tego sprawdzić dronem?
8. O co chodzi z przesłaniem na magicznej kasecie? Eksperyment z podziałem na grupy społeczne okazał się sukcesem ponieważ udowodnił, że dzieleni ludzie na grupy jest bez sensu? A życiowy sukces zapewnia łączenie różnych cech? Serio? Czy czegoś nie zrozumiałem?
9. Ostatecznym dododem na to, że wszyscy ludzie są gotowi wyjść z tego grajdołka ma być to, że jedna osoba zdała ten magiczny test?

peterson78

krotka odpowiedz. tych ktorzy bronia slabe filmy. argumentem broniacych jest to zeby film byl lepszy musisz czytac ksiazke :D wyjasnilem? zwykla tandeta dla nastolatkow z mlodymi aktorami ktorych trzeba promowac bo przeciez Willis z Cruisem wiecznie grac nie beda. tyle w teamcie.

ocenił(a) film na 9
peterson78

Film pokazuje wewnętrzne przeżycia młodej dziewczyny, która nie dawno była zmuszona zabić przyjaciela i widziała śmierć rodziców. Nie może sobie tego wybaczyć i ubzdurała sobie, że wszyscy wokół niej giną. Mi się spodobało rozwinięcie wątku Cztery (chłopaka głównej bohaterki), choć był troszkę zbyt krótki. Tris chce zakończyć fale cierpień swoich bliskich i oddaje się w ręce wroga, pomagając otworzyć tajemnicze pudełeczko. Pudełeczko zawiera informację od założycieli. Kilka scen jest łatwych do przewidzenia, ale są wątki, których absolutnie bym się nie spodziewała. Nie porównałabym tego do Igrzysk Śmierci. Moim zdaniem ten film jest o niebo lepszy i już nie mogę się doczekać kolejnej części.

ocenił(a) film na 7
peterson78

Polecam.

ocenił(a) film na 10
peterson78

Jeśli lubisz efekty specjalne i filmy które potrafią zaskoczyć to gorąco polecam;) Ja w kinie utwierdziłam się w fakcie że WARTO

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones