PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694958}

Zbuntowana

Insurgent
6,5 125 324
oceny
6,5 10 1 125324
4,2 9
ocen krytyków
Zbuntowana
powrót do forum filmu Zbuntowana

Kontynuacja udana, ale o wiele gorsza niż pierwsza część. Wiem, że film jest w 3D i pewnie został dostosowany właśnie do trójwymiaru, ale ja oglądałam go w 2D i niektóre ruchy kamery działały naprawdę niekorzystnie. Neil Burger dobrze zaopiekował się swoją produkcją, potrafił wprowadzić do niej świetny, jednostajny klimat, który dobrze odzwierciedlał książkę i wprowadzał w świat dystopijnego Chicago. Tutaj było bardziej nierówno - raz mamy wysoce rozwiniętą technologicznie Erudycję i Prawość, a za chwilę Bezfrakcyjnych, którzy jedzą kolację przy świecach. W dodatku wydaje mi się, że w filmie było dość sporo niedomówień i jeśli nie przeczytało się książki, można było momentami nie ogarniać, o co chodzi (choć tutaj moja opinia jest akurat bardzo obiektywna). Podsumowując, podobało mi się, ale jednak… Neil, wróć i zaopiekuj się "Wierną" XD

P.S. Czy tylko mnie tak strasznie irytowały włosy Tris przez cały film? Tak, w książce też je ścina i pewnie widzieliście już tryliard komentarzy na temat jej nowej fryzury, ale czy naprawdę nie mogła nosić tej perukę do samego końca? Przez to strasznie kojarzyła mi się z Hazel Grace, którą Shailene grała w "Gwiazd naszych wina".

ocenił(a) film na 5
CienieNiesmiertelnych

Jako ekranizację oceniam nisko, bardzo kiepsko oddali klimat książki, wiele scen pominęli bądź wypaczyli, bardzo mało było tutaj duetu Tris - Cztery (a mimo wszystko w książce jest tego sporo) oraz relacji Tris - Evelyn - Cztery (a to bardzo ważny aspekt w książce), wiele pominiętych wątków. Ogólnie jak na ekranizację to uważam, że naprawdę kiepsko i jak przy pierwszej części było kilka niedomówień tak tu już szczyty Himalajów. Ocena filmu tylko ze względu na wielką sympatię którą darzę Trylogię.

xtomixx

Zgadzam się. Jak mówiłam, pierwsza część podobała mi się o wiele bardziej. Film jako film jest niezły, ale z góry wiedziałam, że oceniać będę przez pryzmat książki.

ocenił(a) film na 5
xtomixx

Brakowało też konspiracji z Marcusem, tego, że momentami wszyscy odwracali się od Tris, brakowało tego braku porozumienia miedzy Tobiasem a Tris, które było obecne w drugiej części, tych ich kłótni i uczucia. Związek Tris i 4 wyjątkowo bezbarwne wypada, zero chemii, zero niczego.
Trochę jestem rozczarowana...

ocenił(a) film na 6
CienieNiesmiertelnych

Moim zdaniem ta reżyserie to była tragedia, taki typowa tandeta momentami, aż mi wstyd było na to patrzeć, cały odbiór psuło :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones