PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694958}

Zbuntowana

Insurgent
6,5 125 180
ocen
6,5 10 1 125180
4,2 8
ocen krytyków
Zbuntowana
powrót do forum filmu Zbuntowana

Jak porównujecie książkę i film? Co lepsze? Mnie osobiście film się bardzo podobał, ale jako ekranizacja leży bardzo. Moim zdaniem było tak:
1. Motyw Petera lepszy niż w książce tak samo z bratem Tris.
2. Marcus został pominięty na minus - jedna scena.
3. Zakończenie jest takie, że w sumie 3 część jest nie potrzebna...
4. Motyw skrzynki też lepszy niż w książce.
5. Odbicie i atak jako jedno na minus wielki.
6. Śmierć Erica i Jeanine beznadziejna.
7. Pominięty wątek z Tori i Cara - na wielki minus.

Jak coś pominąłem to dopowiem.

alan_mamrzynski

Zgadzam się, że jako ekranizacja jest beznadziejny.
Film sam w sobie - dobry, podobał mi się.

2. Motyw Marcusa był bardzo rozwinięty w książce i myślę, że film na tym ucierpiał. Może nie był to jakiś super wątek, ale na pewno warto byłoby go przedstawić.
3. Zakończenia chyba nawet nie warto komentować, bo jest po prostu zj....
4. Motyw skrzynki w sumie miał sens, ale chyba wolałam wersję książkową.
5. Z tym odbiciem i atakiem to się w ogóle pogubiłam, bo w książce to było inaczej.....
6. Śmierci owszem, beznadziejne.
7. Tori w ogóle było za mało jak dla mnie, strasznie ją lubię.

Właśnie wróciłam z kina, ale na chwilę obecną więcej sobie nie przypominam.

ocenił(a) film na 7
yukodesu

Książkę czytałam (jednym okiem XD) i muszę przyznać, że mnie nie porwała. Wydawała mi się infantylna i było to dosyć dawno, dlatego mam do was pytanie, bo tego nie pamiętam:
1. Jak zginął Eric i Jeanine?
2. Tris i Cztery nie byli tak zgodni między sobą, prawda?
3. To przypadkiem nie mama Tris nadawała tę wiadomość?
4. Jak było z jej bratem, on w książce prowadził ją na śmierć? i jeśli tak to co się stało po tym wszystkim, normalnie go gdzieś zamknęli?
5. Czy Tris mu potem wybaczyła-w sensie bratu?
6. I ostatnie- czego chciał od Cztery jego ojciec? I czego będzie chciał w następnej części?

ocenił(a) film na 7
kruszonika

SPOILER!!!
1. Eric był przetrzymywany a następnie zabity przez Cztery, również przez strzał. Jeanine zabija Tori w ramach zemsty za zabicie brata.
2. druga część niezgodnej pokazuje ich dość burzliwe stosunki gdzie nie mogą się ze sobą dogadać przez prawie całą część
3. Wiadomość nadawała babcia Tris
4. Tak, Caleb prowadził Tris na śmierć. Nie do końca pamiętam jak rozwiązali jego obecność po walce ale przebywał wśród innych swobodnie z tym że Tris kompletnie go ignorowała.
5. wybacza na końcu 3 części
6. nie do końca rozumiem intencje Marcusa, niby chciał się z nim dogadać ale tak na prawdę kierowała nim chęć przejęcia władzy w mieście. W ostatniej części Marcus stara się odebrać władzę Evelyn, na koniec odchodzi, słuch o nim ginie.

ocenił(a) film na 7
dzaasta1946

Dzięki wielkie ;D! A co z Jeanine w książce?

ocenił(a) film na 7
kruszonika

Zostaje zabita przez Tori, tak jak napisałam :P

ocenił(a) film na 7
dzaasta1946

aaa... Spoko XD Przeczytałam odwrotnie, powinnaś napisać "Tori zabija Jeanine" XP

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones