PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694958}

Zbuntowana

Insurgent
6,5 125 184
oceny
6,5 10 1 125184
4,2 8
ocen krytyków
Zbuntowana
powrót do forum filmu Zbuntowana

O co chodzi w zakończeniu tego filmu, to nie mam pojęcia. Wszystko jest ok, do chwili otworzenia tej skrzynki przez Tris. Cała ta historyjka opowiedziana przez hologram nie trzyma się kupy i wydaje mi się, że mocno podkopuje sens całej historii opowiedzianej w tej i poprzedniej części.
Zamknęli ich w mieście otoczonym murem, podzielili na frakcje, żeby zachować pokój, a całą tajemnice o świecie zewnętrznym mogła otworzyć tylko osoba niezgodna, która de facto nie nie nadaje się do żadnej frakcji i przez resztę społeczeństwa zostaje odrzucona. Czyli jaki był sens tego ich eksperymentu, bo nie do końca kapuje. Wiedzieli, że nie wszyscy do frakcji będą pasować no i co z tego? Jakim niby kluczem byli niezgodni? Że skrzynkę umieli otworzyć? Czy, że w końcu urodzi się taki niezgodny jak Tris? Ktoś potrafi wyjaśnić? Bo szczerze mówiąc, po obejrzeniu końcówki odechciało mi się oglądać kolejne części.

up300

Myślę, że żeby zrozumieć to dokładnie trzeba przeczytać książkę:) Na świecie nie było pokoju, ludzie walczyli ze sobą. grupa naukowców postanawia stworzyć eksperyment. Miasto w którym mieszka Tris nie był jedynym eksperymentem. Było ich kilka. Ale w temacie pytania: cały eksperyment trwał pareset lat. przed zamknięciem ludzi za murami miasta dokonano paru modyfikacji w ich DNA tak, że mogli oni przynależeć do danej frakcji. Ludzie biorący udział w eksperymencie przyrzekli milczenie, tak więc tylko ' pierwsze pokolenie ' wiedziało że jest uczestnikiem eksperymentu. Im więcej pokoleń powstaje, tym więcej niezgodnych sie rodzi. Założeniem naukowców, którzy to tworzyli było to, że kiedy urodzi się wystarczająca ilość niezgodnych znajdzie się osoba która otworzy skrzynkę. Wtedy ludzie dowiedzą się prawdy i społeczeństwo przepełnione niezgodnymi czyli osobami o 'cechach idealnych' (są odważni, uprzejmi, prawdomówni etc. ) wyjdzie zza murów miasta by móc uratować świat przed złymi ludźmi. Mam nadzieję, że zaspokoiłam ciekawość ale jak powiedziałam, żeby zrozumieć trzeba przeczytać książkę:))

ocenił(a) film na 3
nix212

urocza idiotyczna naiwnoc autorki ksiazki, az dziwne, ze ona ma 21 lat, a nie 10...
Wykreowala chodzaca pscyhopatke, ale ok, najlepsza wersja czlowieka... Zas pozostale frakcje, uwaga, zmodyfikowane genetycznie by nie byc takimi uniwersalnymi i ze wszystkimim negatywnywmi cechami charakteru sa beeee. Ja nie wiem, co trzeba miec w glowie, zeby takie idiotyzmy i grafomanie tworzyc?

nix212

Dzięki za odpowiedź. Jakiś tam sens to ma, ale niewielki:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones