PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694958}

Zbuntowana

Insurgent
6,5 125 184
oceny
6,5 10 1 125184
4,2 8
ocen krytyków
Zbuntowana
powrót do forum filmu Zbuntowana

Wsłuchuję się w dialogi części drugiej i co chwilę parskam śmiechem. Wszystko tu jest takie uroczo bezmyślne. Dziewczynka, która nawet biegać nie potrafi, rozwala większych od siebie facetów, wygłasza jakieś kosmiczne pierdyklety, robi mądrą minę i ma sto cudownych pomysłów na minutę na uratowanie świata od dyktatury.
Rozumiem, że to jest rzecz młodzieżowa, ale czy musi być AŻ TAK głupia i infantylna? Ja też będąc nastolatkiem czytałem młodzieżowe książki, ale nie przypominam sobie w żadnej z nich takiego poziomu debilizmu jaki tu występuje.
W zasadzie co zdanie wygłoszone przez bohaterów to konsternacja. Chciałbym spotkać dorosłego widza, który jest w stanie to wszystko przetrawić. Dla mnie ten film jest po prostu zbyt, jakby to powiedzieć, wymagający.
Pierwszej części dałem wysoką ocenę 4/10, bo choć też raziła niewiarygodną głupotą opowiadanej historii i wszystkich zawartych w niej wątków, to technicznie, realizacyjnie, wizualnie rysowała ciekawy świat przyszłości. W drugiej części to wszystko już musi być wtórne, a fabuła niestety niczego nie rekompensuje. Wprost przeciwnie. Nadal mamy kilku znanych aktorów, nadal mamy nienaganną stronę techniczną, niezłe efekty specjalne i inne takie tam duperele, ale gdy próbujemy wczuć się w - za przeproszeniem - klimat, to dostajemy obuchem w głowę od kolejnego dialogu rodem z przedszkola. Ten film powinien być kreskówką, bo taki scenariusz nie zasługuje na angażowanie prawdziwych aktorów.
I oczywiście nie chce mi się wyliczać durnot jakie tu dostaję. Cała kompozycja fabularna jest nieziemsko durna. Jeden z najgłupszych filmów roku, z tych, które oglądałem. A może nawet numer 1 w tej kategorii. Niezwykłe...

per333

Pierwsza część, według mnie, nie była wybitna, ale też nie było tragiczna. Był jakiś pomysł, ciekawa koncepcja przyszłości, dało się obejrzeć.
Dzisiaj oglądałem część drugą, oczywiście nie pamiętając praktycznie nic z poprzedniej przez genialne dzielenie serii w taki sposób a nie inny. Jednak nie o tym.
Od samego początku trwania filmu, Tris niesamowicie mnie irytowała, wręcz wku*wiała. Zachowywała się jak jakieś rozwydrzone dziecko, któremu ktoś coś zabronił. Kilkukrotnie chciałem wyłączyć, ale wolę oceniać całokształt toteż przeciągałem by obejrzeć. Niestety im dalej, tym może nie gorzej, ale na pewno nie lepiej. Ciągłe zbiegi okoliczności zwrócone wokół głównej bohaterki. To dość oczywiste w większości filmów, ale tutaj to naprawdę irytowało. Jej "kompani" tak często zmieniali strony, że ostatecznie nie wiem po której skończyli.
Oczywiście ten przesłodzony wątek miłosny gdy Tris robi totalną głupotę, ale Tobias się zgadza zginąć za nią. I oczywiście kolejny zbieg okoliczności ich ratuje. Ostatnie czego się spodziewałem, to zakończenie w tym stylu. Rozumiem, film kierowany do młodzieży, ale czy to musi oznaczać "i żyli długo i szczęśliwie"? Ahh, już wiem, pewnie jest jeszcze jedna część tej historii i muszą wydoić z ludzi troszkę więcej. Pisząc to zerknąłem na powiązane filmy i widzę, że jeszcze ją podzielą...
Prawdę mówiąc to sięgnąłem po ten tytuł z ciekawości. Zawiązana w pierwszej części fabuła miała całkiem spore pole do popisu, niestety dla mnie została ta szansa zmarnowana.

per333

O ile ledwo poradziłam sobie z obejrzeniem Grey'a, żeby móc go swobodnie krytykować, to tu poddałam się na połowie. Zdecydowanie, najgorszy film jaki w tym roku, jak nie w całym życiu, obejrzałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones