PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31249}

Zdjęcie w godzinę

One Hour Photo
6,6 24 029
ocen
6,6 10 1 24029
6,9 8
ocen krytyków
Zdjęcie w godzinę
powrót do forum filmu Zdjęcie w godzinę

Film jest z 2002, w Polsce mini-laby zaczęły wchodzić ok 1990 roku, a w Stanach już ok
1980r.??? Interesujące.

Ahmed_1

z tego co mi się wydaje to tam było powiedziane przez Sy'a, że pracował tam 11 albo 12 lat.

ocenił(a) film na 7
assia0001

Ja słyszałem, że pracował od ponad 20 lat - chyba, że się lektor przejęzyczył ;P

ocenił(a) film na 6
Ahmed_1

tak sie sklada, ze wczoraj kolejny raz ogladalem ten film i glownym bohater mowil "od 11 lat nie zepsulem zadnej odbitki[?]", w kazdym razie chodzilo o zdjecie i raczej ta data jest 'prawdziwsza' ;)

ocenił(a) film na 7
tirex_rmp

Sprawdziłem jeszcze raz. W 6.52 min. Sy mówi: "Od ponad 20 lat pracuję na mini-labie..."

Do obejrzenia online. Nie podaję linku, bo zaraz usuwają post.

Ahmed_1

Specjalnie przejrzałam wikipedię nawet, w trzech jezykach, ale skurkowana nie podaje zadnych dat odnośnie pierwszych minilabów.
Ale nawet jesli Sy tak mówi, to mnie to szczególnie nie dziwi. W USA płyty kompaktowe były już w latach 80., a u nas pojawiły się w latach 90. Tak samo było z komórkami, komputerami i Internetem. Czemu mielibyśmy nie być zapóźnieni w minilabach?

Szarobure

To nieprawda! Mam płytę kompaktową wydaną w Polsce w roku 1984 - "Chór Kurczewskiego śpiewa kolędy" :-)

Ahmed_1

Szukałem innego cytatu i przy okazji sprawdziłem ten cytat o minilabach. Oczywiście masz rację:
''I've been doing P.O.S. mini-lab work for over 20 years now''. Także lektor się nie przejęzyczył, tylko poprzednicy pomylili ze sceną, w której Bill zwalnia Sy'a, który odpowiada: ''I haven't f*cked up a customer's prints in 11 years''. Jedno drugiego nie wyklucza. Może przez wcześniejsze 9 lat coś spieprzył, albo zwyczajnie pracował gdzie indziej. Koniec końców chodziło o dwie różne sceny.

ocenił(a) film na 9
Ahmed_1

Akurat leci na Polsacie i tak jak kolega wyżej napisał, lektor mówi "od 11 lat nie zepsułem żadnej odbitki", szkoda, że nie mam go na dvd bo bym sprawdził oryginalną ścieżkę dialogową.

ocenił(a) film na 7
alex_gawlas

Oglądam tę wersję z Polsatu i bohater w 6.50 min. filmu mówi: "Od ponad 20 lat pracuję na mini-labie...".
A założyłem ten wątek, bo zainteresowało mnie, że w Stanach mieli już minilaby ok. 1980 roku. U nas w tym czasie wszyscy wywoływali filmy ręcznie )) Minilaby zaczęły wchodzić po 1990 roku...

ocenił(a) film na 8
Ahmed_1

Powiedział, że pracował tam 11 lat.

Ahmed_1

"1981 KIS creates the first photo minilab of the world and is the inventor of the "One hour photo processing" concept"

ocenił(a) film na 8
Ahmed_1

Przecież minilaby są używane nie tylko w fotografii cyfrowej ale i analogowej...

ocenił(a) film na 7
black_sheep5

Przecież miałem na myśli minilaby analogowe, które zaczęły wchodzić do Polski na przełomie lat 80 i 90 XX w.

ocenił(a) film na 7
Ahmed_1

Film jest z 2002 roku ale to nie oznacza, że akcja musi się toczyć właśnie w tym roku. Przecież w filmie może być inny rok, późniejszy :P

ocenił(a) film na 7
eemilkaa

To nie jest film SF :P Przynajmniej nie jest w ten sposób oznaczony ))

ocenił(a) film na 7
Ahmed_1

Co tu się nie zgadza?
1980 + 20 = 2000 co jest mniejsze od 2002
c.n.d.

ocenił(a) film na 6
chemas

Nie wiem w ogóle o co ci ludzie się tutaj sprzeczali xD

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Witam :)
No też nie wiem o co tu chodziło XD

ocenił(a) film na 6
chemas

Kolejny film, który wczoraj obejrzałem i przeglądając komentarze trafiłem na twój wpis.

ocenił(a) film na 7
RAC_79

hmmm, coś w tym jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones