PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11997}

Zgaga

Heartburn
6,6 6 014
ocen
6,6 10 1 6014
7,1 9
ocen krytyków
Zgaga
powrót do forum filmu Zgaga

Ogladalem dzisiaj ten film w tv i tam caly czas leci pewna piosenka, od razu jak ja uslyszalem wiedzialem ze ja znam, myslalem ze to jakis amerykanski szlagier ale nie potrafilem sobie przypomniec. I w koncu wpadl mi w uszy tkest jest juz ciemno, wszystko jedno.... to przeciez feel! Problem w tym ze ten film powstal w 1986r kiedy lider feela grzebal w nosie i zjadal swoje gile. Nie wiedzialem ze to remake tej piosenki, ciekawe tylko czy autor orginalu to wie. Ale kaszana, ktos cos wie wiecej na ten temat?

konrado12

Odnioslam to samo wrazenie. Powiem wiecej ta muzyka przeszkadzała mi ogladac film bo za bardzo kojarzyła mi sie z Fellem...
Nie wiem czy to plagiat moze Fell miał pozwolenie na zrobienie coveru..albo i nie bo rożnie to teraz bywa!

demoniq80


juz nawet znalazłam orginalnego wykonawce:o)
Carly Simon - Coming Around Again

http://www.youtube.com/watch?v=pYHDy9jJa78

konrado12

zgadzam się z przedmówcami ! totalna zrzynka ! wstyd !! cóz takich mamy "artystów" ! jednym słowem nie potrafią komponowac , pisać itp a są "gwiazdami"

ocenił(a) film na 6
kami7777

Jaka zrzyna? Obie piosenki są całkiem inne! nawet "gołym" uchem to słychać

konrado12

Ale jaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;O x))))))))))))))))))))))))))))))))))

Branka

Ludzie, Feel miał przecież problemy ze swoją piosenką bo wytykali im, że jest podobna do Carly Simon! To właśnie ta:)

ocenił(a) film na 6
lineczka_mala

Kiedyś przypadkowo w kawiarni ze znajomym usłyszałam tę piosenkę - praktycznie ta sama linia melodyjna. Z tego co wiem Feel jednak zaznaczył na swojej płycie, że ta piosenka jest coverem - ale dowodów nie mam, bo Feelu nie słucham, okładki nie widziałam. Tak mi po prostu powiedziano. :)

Monaco_filmweb

mysle jednak, ze oni sie wlasnie jednak nie przyznali, nawet chcieli im zabrac te nagrode ze sopotu. W koncu stanelo na tym, ze sie ''inspirowali'' tylko:)

ocenił(a) film na 6
lineczka_mala

No to zainspirowali się całą linią melodyczną. ;) Co do nuty. :)

Monaco_filmweb

lepiej bym tego nie ujela:) a tak a propos to zgaga juz niedlugo na tvn7

ocenił(a) film na 6
lineczka_mala

Super, będę obserwowała "kokpit", żeby wiedzieć dokładnie kiedy i nie przegapić. Chyba, że Ty pamiętasz? :)

Monaco_filmweb

sprobuj sprawdzic dzisiaj w programie.

lineczka_mala

na wikipedii pisza ze niezależna specjalistyczna komisja czy coś w tym stylu wykluczyla plagiat i basta. A szkoda, chociaz pewnie to i tak by nic nie zmienilo. Taki syf jest niestety po prostu dla sporej masy ludzi dobra muzyka.

ocenił(a) film na 6
lineczka_mala

Tak, dzisiaj jest. ;) Dzięki!

ocenił(a) film na 6
konrado12

Bożeeee! Dziękuję, bo oglądałam film wczoraj i bardzo mnie męczyło to, skąd znam tę melodię:/

konrado12

piosenka w oryg wykonaniu jest przecudna i nadawala swietnego klimatu filmowi.... dziekuje slicznie za podanie wykonawcy utworu - teraz slucham na okraglo! a propos znacie jeszcze jakies inne podobne filmy z taka muzyka?

ocenił(a) film na 7
konrado12

Dokładnie :) Przez cały czas wydawało mi się że zaraz usłyszę "jest już ciemno"...

ocenił(a) film na 7
konrado12

Też od razu skojarzyłam tę melodię z Feelem, a jeśli jest nas aż tylu, to jest chyba coś na rzeczy.

TakMartyna

Carly Simon, autorka piosenki, została dokładnie poinformowana o całej sprawie. Przez 16 lat nie wniosła oskarżenia, nie zgłosiła zastrzeżeń. To nic nie znaczy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones