PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39087}

Zgromadzenie

The Gathering
6,0 15 308
ocen
6,0 10 1 15308
4,7 3
oceny krytyków
Zgromadzenie
powrót do forum filmu Zgromadzenie

Polecam!

ocenił(a) film na 8

Film ogólnie bardzo dobry, wg mnie nie nudzi, zastanawia, nie jest przewidywalny (no może pod koniec odrobinę:) )ALE.. pod jednym warunkiem - oglądający nie będzie za bardzo wnikał w zdarzenia bo jest parę nieścisłości:

1. w I w n.e. nie mogło być kościoła z krzyżem, nikt wtedy w ten sposób nie czcił Chrystusa, ( a tym bardziej w Anglii, jeśli tam się działa rzecz z uwagi na lewostronny ruch). Idea wybudowania kościoła przez "Zgromadzenie" raczej nie ma sensu, zostali oni ukarani, więc kiedy by go zbudowali? Zasypanie też nic nie dało - postaci nadal pojawiały się przy tragediach

2. Cassie odkryła na zdjęciach swojego przyjaciela, a siebie nie? Ksiądz szczegółowo badający twarze też nie jakoś nie ogarnął tematu:)

3. wyżej wymieniony ksiądz miał wypadek na trasie, dość poważny a wszyscy jadą i nawet trąbią? nikt się nie zatrzyma nie pomoże? Skoro ludzie ze zgromadzenia mogą tylko patrzeć to odpada wersja "że sprawili by inni nie widzieli"

4. Psychol z dubeltówką - rozwala wszystkich którzy mieli coś wspólnego z wydarzeniami w dawnym szpitalu, ale chęć usunięcia również Michaela jest zdrowo naciągana i jest odstępstwem od jego schematu.


To takie najbardziej klujące w oczy niedociągnięcia. Ale z przymrużeniem oka na nie, film jest fajny, inny od reszty, ja z chęcią obejrzałam po raz drugi.

ocenił(a) film na 4
Demoniczna_Wiedzma

film nudny oglądaliśmy wieczorem z żoną zero napięcia z ledwością wytrzymaliśmy do końca,zastanawiam się skąd taka wysoka nota my dajemy 4\10

użytkownik usunięty
Demoniczna_Wiedzma

nie zgadzam sie - film jest bardzo przewidywalny. od kiedy wszedl motyw z 'patrzacymi', to wiadomym bylo, ze Cassie jest jedna z nich.

odnosnie Twojego pierwszego zastrzezenia - kosciol nie zostal wybudowany przez zgromadzenie, a przez Jozefa z Arymatei (ogladaj uwazniej). zasypanie kosciola nie mialo na celu odlaczenia zgromadzenia od tragedii, ale wyeliminowanie pytan i watpliwosci wierzacych, ktore moglyby miec miejsce przy ujawnieniu tej swiatyni.
zaczynal sie ciekawie - pozniej zrobila sie niezla szmira. 6/10

Demoniczna_Wiedzma

Chrześcijaństwo nie dotarło na wyspy w I w , nawet zapiski nie mogło dotrzeć ,pewnie dotarło w III w. A motyw ze zło tam pozostało(przybyło od ukrzyżowania) można bardziej skoloryzować bujdy jakoby były.
TYLKO nie w tym problem to nie horror ani dreszczowiec tylko zrobiona opowieść powolna nużąca w stylu Angielskim(bez urazy) przygodowa z cieniutkim reżyserstwem i montażem .
ps. z tego scenariusza można było wyciągnąć coś lepszego skoro było stać twórców na Christine Ricci

ocenił(a) film na 5
Demoniczna_Wiedzma

Wykonanie pozostawia wiele do życzenia, ale warto obejrzeć ze względu na fajny pomysł. Nawet jak nie zachwyci, to zostanie w pamięci. Zasatanawiam się czy ktoś lotniejszy nie mógłby się wziąć za remake, może niekoniecznie nawet w konwencji typowego horroru. Jakby skupić akcję na ludzkim pędzie do oglądania cudzego nieszczęścia i na tym, że ukarani pozostają ukaranymi z własnego wyboru (nie starają się naprawić swoich błędów jak główna bohaterka) to kto wie, może wyszedłby rewelacyjny film.

ocenił(a) film na 5
Su_albo_Andy

No ja się niestety zgadzam. Świetny scenariusz i pomysł, mogło być bardzo ciekawie, mrocznie z napięciem, a było dość nudnie, przewidywalnie, płytko i prosto. Obejrzałam ze względu na dobre opinie ale trochę się zawiodłam. 5/10

ocenił(a) film na 7
monikaa13

Mnie się tam nawet podobał. Pomysł i scenariusz owszem bardzo fajny, Pani Ricci też niezła. Moja ocena 7/10.

ocenił(a) film na 8
Apes85

Ja dałem 8/10 bo film mi się bardzo ale to bardzo podobał
Jest podobny film Ucieczka przez czas z Jeffem Danielsem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones