PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105521}

Ziemia żywych trupów

Land of the Dead
5,4 15 902
oceny
5,4 10 1 15902
4,6 7
ocen krytyków
Ziemia żywych trupów
powrót do forum filmu Ziemia żywych trupów

Liczy tak naprawde się klimat, film ma straszyć a nie być przeładowany efektami specjalnymi które wszystko aby niszczą
Oto lista :
1-Noc żywych trupów 68r
2-Poranek żywych trupów 78r
3-Martwe zło 82r
4-Martwe zło II 87r
5-Dzień żywych trupów 85r
6-Noc żywych trupów 90r (Odnowiona wersja z 68r)
7-Martwe zło 3 93r
8-Ziemia żywych trupów 2005r
9-Świt żywych trupów 2004r (Odnowiona wersja z 78r)
10-Martwica mózgu 92r
11-Powrót żywych trupów 85r
Będzie odnowiona wersja Dzień żywych trupów z 85r za rok

Reszta już nie tak dobra i w sumie niegodna uwagi ale i tak napisze
Powrót żywych trupów 2 88r
Powrót żywych trupów 3 93r
Resident Evil 2002r
Resident Evil 2 2004r
Mają być jeszcze wydane Powrót żywych trupów 4 i 5 część
oraz Resident Evil 3 i 4

ocenił(a) film na 9
returner

dodalbym jeszcze Dead meat z 2004 roku,niskobudzetowy i bije od niego amatorszczyzna ale na prawde niezle kilka scen,takze wyzej ocenilbym noc zywych trupow(90) niz marte zlo 1 i 2 a poza tym moj ranking wygladalby podobnie.Ogladalem jeszcze sporo innych(np.zombie flesh eaters).

ocenił(a) film na 5
returner

generalnie sie zgadzam ale bez urazy Martwica mozgu jest beznadziejna nie wiem ani to horror ani to komedia ale wiem ze wielu sie podoba i w sumie nie wiem dlaczego

ocenił(a) film na 5
returner

generalnie sie zgadzam ale bez urazy Martwica mozgu jest beznadziejna nie wiem ani to horror ani to komedia ale wiem ze wielu sie podoba i w sumie nie wiem dlaczego

ocenił(a) film na 7
returner

a ja się nie zgodzę według mnie obie części residenta powinny zajmować czołowe miejsca, od pozostałych filmów wg mnie czuć tandetą na kilometr...dobre są jeszcze nowa wersja świtu... i teraz ziemia żywych trupów, reszte można obejrzeć z ciekawości, ale raczej bez przyjemności, ale to moje zdanie a o gustach się nie dyskutuje

ocenił(a) film na 6
chrono

Do wszystkich znawców horrorów
Wkurza mnie to jezeli ktoś sie podnieca nowymi horrorami w stylu Resident Evil i twierdzi że są lepsze od np: Nocy żywych trupów 68r,
Poranku żywych trupów 78r czy Martwego zła 82r
Przecież Resident Evil 1 i 2 to kicz w najczystszej formie,
w ogóle nie jest straszny, brakuje przede wszystkim odpowiedniej muzyki robiacej nastrój, nie pasuje ona w ogóle do horroru,
a porównijąc film do gry Resident Evil 2 i 3 to film jest beznadziejny
a gra wpaniała i klimatyczna odnosząca sie właśnie bardzo do tych starych horrorów wyzej wymienionych

ocenił(a) film na 7
returner

masz prawo do wlasnego zdania i ja tego nie neguje ale nie wkurzaj sie i nie ublizaj innym "znawco" filmy resident evil sa naprawde dobre i da sie je ogladac w przeciwienstwie do filmow wymienionych przez ciebie i uznanych za wartosciowe rozumiem ze klasyka gatunku ze dzieki nim powstal wlasnie miedzy innymi resident evil, ale badzmy obiektywni, prawdziwe perelki jesli chodzi o horrory to sa pierwsze czesci piatku 13-ego, koszmaru z ulicy wiazow, halloween te filmy sa naprawde dobre i straszne posiadaja swoj klimat, a filmy wymienione przez ciebie moga reprezentowac co najwyzej gatunek groteska nibyhorror PEACE

returner

Oczywiście, że kicz. A Martwe Zło to niby nie kicz? Albo sprecyzuje pytanie, czy MZ było kręcone jako film który nie miał być kiczowaty?

Ja bym raczej powiedział, że oba Rezidenty próbowały zgrywać nie wiadomo jak poważne horrory a im się to nie udało.

Zdecydowanie, w moim rankingu:

1. Martwica Mózgu
2. Świt żywych trupów 2004r. Totalne odświeżenie starego tematu, film wybitny.
3. Noc Żywych Trupów 1968 - Genialne zakończenie. I nie będę go dawał na 1 miejscu bo wypada :)

Dalej to Evil Dead, ale moim zdaniem to seria poza kategorią, więc oddzielnie można uznać, że wybitny w kategorii własnej ;)

ocenił(a) film na 3
returner

a tak mocno z przymrużeniem oka... Dead Snow? :>

Kapsulski

No wlasnie nie mieszalbym komedii o zombie z horrorami o zombie.
Dead Snow jest niezly ale to zdecydowanie komedia, podobnie jak Doghouse, Shaun of the dead, Tokyo zombie, Return of the living dead, Braindead, Evil dead a w szczegolnosci czesc 3cia, Grindhouse: Planet Terror, Zombieland, seria Re-Animator, Ed and His Dead Mother, Undead (czyli zombie z Berkley) ...

returner

http://www.movieforum.pl/temat/10642/

ocenił(a) film na 8
returner

the walking dead ma szansę na miano najlepszego serialu o zombie. Jak uważacie?

użytkownik usunięty
stefaniak

Sequele "Martwego zła" to nie są filmy o zombie. Z drugiej strony "28 dni później" uznaję za zombie movie, choć tam są raczej zarażeni, a nie "żywe trupy".

Mój ranking na dzisiaj (kolejność niezbyt przemyślana, bo wiele filmów lubię w takim samym stopniu):

1. Noc żywych trupów [REMAKE z 1990 r.]
2. Grindhouse: Planet Terror (wysoko w rankingu, choć ten film lubię akurat nie za zombie)
3. O miłości i śmierci (mix gatunkowy)
4. Resident Evil (pierwszy zombie movie, który widziałem)
5. Świt żywych trupów [REMAKE z 2004 r.]
6. 28 dni później
7. Zombie pożeracze mięsa
8. Zombieland
9. Powrót żywych trupów
10. Wysyp żywych trupów
11. Powrót żywych trupów 3
12. Żywe trupy w Manchester Morgue
13. Resident Evil: Zagłada (bardziej f. akcji)

Inne zombie movie, które widziałem, były albo przeciętne albo słabe i bardzo słabe.

dodał bym jeszcze "Jestem legendą",jest całkiem dobry

ocenił(a) film na 4
fux777

tam są wampiry :)

ocenił(a) film na 1
Juveninho

Jakie wampiry?? Oj coś się tu komuś pokiełbasiło ani truchło ani wampiry zwykła infekcja ci ludzie stali się po prostu dzicy.

smaluu

wampiry byly w orginale.

El_Draque

W książce Richarda Mathesona z 1953 r. pt. "Jestem legendą" są faktycznie wampiry. Neville struga osinowe kołki i, jako lekarz, próbuje wyizolować bakterie odpowiedzialne za przenoszenie owego "wampiryzmu' :)
Zostało to dość wiernie zekranizowane w filmie "Ostatni człowiek na ziemi" (1964) z Vincentem Price'm w roli głównej.

ocenił(a) film na 10
al_qubain

do tego spisu dodam jeszcze "wyspa żywych tropów" bardziej to komedia nieźli horror ale świetnie zrobiona :)

ocenił(a) film na 4
SiewcaWiatru_22

chyba wysyp, nie wyspa

ocenił(a) film na 6
Juveninho

MÓJ RANKING:
1.Powrót żywych trupów
2.Powrót żywych trupów 2
3.Noc żywych trupów 1990
4.Świt żywych trupów 2004
5.Świt żywych trupów 1978
6.Wysyp żywych trupów
7. Zombie land
8.Dzień żywych trupów 1985
9.Kroniki żywych trupów
10.Dzień żywych trupów 2008

ocenił(a) film na 5
Juveninho

wyspa też jest..

ocenił(a) film na 4
madamQQQ

Prosiłbym o link do tegoż filmu na Filmwebie ;)

ocenił(a) film na 7
Juveninho

podejrzewam że chodziło im o ten film:

http://www.filmweb.pl/film/Isola+dei+morti+viventi%2C+L'-2006-394321

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones