PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823405}

Ziemia Święta

Holy Lands
5,5 291
ocen
5,5 10 1 291
Ziemia Święta
powrót do forum filmu Ziemia Święta

Szmira

ocenił(a) film na 1

Dawno nie widziałem takiej chały. Z wrażenia dotrwałem do końca by zobaczyć jakie idiotyzmy jeszcze może wymyślić ten "twórca" reżyser. Film zaczyna się nawet ciekawie i jest śmiesznie . Dalej jest tylko gorzej . Na siłę umieszczono w nim wszystko to co obecnie "gryzie" niektóre grupy społeczne. Jest więc konflikt żydowsko palestyński , są geje i sa świnie , są obrzydliwi , okropni Chrześcijanie którzy gotowi są zarżnąć i świnie i Żydów i Palestyńczyków i wszystkich innych "wspaniałych " ludzi. Ta szmira , ten gniot to obrzydliwa antychrześcijańska propaganda . Paskudztwo.

ChrisKrasz

do tego ociekający freudoizm

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Świnkę zabił i krzyż podpalił/jak KKK!/obłąkany prawosławny chrześcijanin,któremu "nawet zwierzchnik parafii nie podaje ręki".Geje,konflikt palestyńsko-izraelski to było jest i będzie.Tym żyją ludzie w tym rejonie świata i o tym mówi ten film.Może się nie podobać,ale,że "na siłę"to do filmu wstawiono?Chrześcijanie naprawdę zabijali masowo żydów,mahometan,hugonotów i palili "czarownice"zabijali Majów,Azteków,i Indian A.Płn,a hitlerowcy szli do boju błogosławieni przez Papieża....To jednak nie przeszkadza mieć takich wyznawców jak ty....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jacpod

Podpisuje sie pod Twoja wypowiedzią.

"Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych"

I jak to, najważniejsze z dwoch przykazań chrześcijańskich, ma sie do chrześcijańskich zachowań, czy może pseudo chrześcijańskich zachowań? choćby takich, jakie zostały pokazane w tym filmie ...

jacpod

Z tym papieżem to bym nie przesadzał. Owszem, zwykło się go nazywać papieżem Hitlera, ale jest też wiele materiałów które temu przeczą. Ogólnie postać kontrowersyjna, ale jednoznacznie nie powiedziałbym, że jest postacią negatywną.

ocenił(a) film na 8
Bzium_3

Błogosławiąc idących zabijać nie jesteś postacią negatywną?!Szkoda gadać...

jacpod

Synu, co to za teksty? Wróć do pokoju i nie wychodź z niego póki nie przemyślisz swojego zachowania.

Weź mi przypomnij jako znawca tego czym ludzie żyją w tamtym rejonie świata, ilu z tych ludzi uratował Pius XII!? Nie bój się, o to czy papież musi być dobrym politykiem nie zapytam Cię, bo po odzywkach widać, że nic o tym nie wiesz ;)

Bzium_3

Bredisz człowieku

olek_tomasz

Proszę przypomnij mi kiedy Pius XII błogosławił hitlerowców?

Nie musisz przypominać, że:

"Za sprawą ponad 40 interwencji dyplomatycznych, ukrywając tysiące [Żydów] w samym Rzymie i uzyskując [dla nich] tyle wiz, ile rządy państw świata były skłonne przyznać, [Pius XII] uratował życie około 947 tys. Żydów."

"w czasie wojny organizacje kościelne ocaliły 500–800 tys. Żydów. Izraelski teolog i historyk Pinchas Lapide pisze Kościół Piusa XII uratował od pewnej śmierci z rąk nazistów 860 tysięcy Żydów. Liczba ta dalece przekracza efekty działań innych instytucji religijnych czy akcji ratunkowych podejmowanych przez państwa."

"W 2011 roku, przy okazji uroczystości wręczania medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata włoskiemu księdzu Gaetano Piccininiemu, ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej, Mordechaj Lewy przyznał, że oskarżanie Piusa XII o antysemityzm jest błędem".

"Krytyk ten zarzuca też, że w encyklice Summi Pontificatus nie pojawia się żadne ze słów takich jak: Hitler, wojna, Polska, Niemcy. Nie jest to do końca zgodne z prawdą, ponieważ w punkcie 79 papież wyraził żal wobec agresji na Polskę, a także nadzieję na odzyskanie przez nią niepodległości"

Mam dalej wymieniać?

Nie wiem skąd się udawałeś CZŁOWIEKU, ale wróć tam i się się dokształć.

ocenił(a) film na 5
Bzium_3

Taaa, a potem Watykan pomagał hitlerowcom przekraczać granice Europy i osiedlać się w Ameryce Płd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones