PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1073}
7,9 54 691
ocen
7,9 10 1 54691
8,6 32
oceny krytyków
Ziemia obiecana
powrót do forum filmu Ziemia obiecana

Kiedy zobaczyłem pierwszy raz "reżyserską" byłem zawiedziony. Ale teraz dochodzę do wniosku, że "reżyserska" ma więcej dynamizmu. Najlepiej byłoby zachować ten jej dynamizm, ale jednaki dokleić przynajmniej z 5 minut, których najbardziej brakuje.

Z tym że stara wersja została genialnie odnowiona, więc w konkurencji "obraz i dźwięk" reżyserska nie ma startu.

ocenił(a) film na 10

A czym się reżyserska różni ?

użytkownik usunięty
tajnyagent0255

Reżyserska to jest ta najłatwiej dostępna, zaczynająca się dynamicznie montowanymi scenami, jak to Łódź budzi się do życia. W porównaniu do tej z 1974 materiał został dość radykalnie przemontowany i skrócony.

ocenił(a) film na 10

To ja już jednak wolę mniej dynamizmu,a więcej scen.

użytkownik usunięty
tajnyagent0255

Ale do Łodzi ten dynamizm bardziej pasuje. Zresztą, to przemontowanie zmieniło zarazem perspektywę. Wersja z 1974 zaczyna się spokojnym i sielankowym obrazem życia we dworku i na tym tle Łódź wygląda jak jakiś anty-ludzki wrzód, prawie sama patologia. Natomiast reżyserska zaczyna od tej dynamicznej Łodzi i z kolei na tym tle dworek wygląda jak śmieszny anachronizm, coś w rodzaju skansenu.

A czasowo jaka jest roznica?

użytkownik usunięty
mk1976

Nowy montaż jest o pół godziny krótszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones