PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4369}
6,9 347
ocen
6,9 10 1 347
Zimny bufet
powrót do forum filmu Zimny bufet

Absurdalna komedia, która jednak troszkę za mało śmieszy. Owszem, niektóre momenty były naprawdę przezabawne, ale przez większość czasu nie było aż tak śmiesznie. A jak było?... nie wiem. dziwnie. Film ma swój urok, jest dziwaczny, intrygujący i bardzo przyjemnie się go ogląda. Obsada bardzo charyzmatyczna, z młodym Depardieu na czele.
Niezwykłą rolę, jak na bzdurną komedię, przykładali twórcy do formy. Zdjęcia i lokacje są naprawdę nietypowe, co zdecydowanie pomaga zainteresować się filmem w momentach mniej śmiesznych. Jeśli chodzi o treść... nie doszukałem się za dużo sensu. Absurd. Jest tak absurdalnie, że niemalże surrealistycznie, bądź wręcz s-f.
Choć może właśnie o to chodzi? Gdy ostatnio czytałem wiadomości miałem wrażenie, że opisane zdarzenie pochodzi za jakiejś szalonej czarnej komedii. Więc gdy rzeczywistość zaczyna stopniem szaleństwa gonić filmy komediowe, do jedyne co mogą zrobić twórcy, to na nowo przed nią uciec, znowu się oddalić na bezpieczny dystans od rzeczywistości i ... lądują w absurdzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones