PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652062}

Zjawa

The Appearing
3,4 1 295
ocen
3,4 10 1 1295
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

!

ocenił(a) film na 1

Film nie posiada żadnych plusów,a prawdziwy horror to aktorstwo i reżyseria.

Berith7777

A ja dzisiaj obejrzałem i bardzo mi się podobał. Aktorstwo w horrorze mnie w ogóle nie interesuje, na reżyserię też nie zwracam uwagi, najważniejsze jest to co ma mnie przestraszyć !!!

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

W jakim celu piszesz ciągle to samo?

Berith7777

Bo ty piszesz nieprawdę o całkiem dobrym filmie.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Czyli mam oceniać filmy tą samą oceną co Ty?

Berith7777

Wcale nie po prostu żeby coś ocenić na jeden to musi być naprawdę nieprawdopodobnym gniotem a w tym wypadku tak nie jest.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Mam inne zdanie.Co ciekawe na ok.2500 filmów mam ocenionych na 1/10 tylko ok.20 filmów:)

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Szkoda tylko,że Ty piszesz,że film wcale nie jest zły,wręcz przeciwnie,a jedynym argumentem jest to,że "podskoczyłeś na nim kilka razy" i to są argumenty:)

Berith7777

Dla ciebie to nie są argumenty? Założeniem horroru jest wywołanie u widza lęku. Ten film parę razy wywołał we mnie lęk więc założenie spełnił.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Ok,a więc ja daję Tobie argument,dlaczego wystawiłem taką ocenę:
ani razu nie podskoczyłem ze strachu:)

Berith7777

Nie wierzę ci. Musisz mieć chyba nerwy ze stali i nic ciebie nie jest w stanie przestraszyć.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

I tutaj rozmowa się urywa,a jej kontynuacja nie ma dalszego sensu.Wierz w co chcesz,w końcu jesteś dorosłym facetem,a ja nie mam w nawyku wyważać otwartych drzwi.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Musisz być naprawdę mega przewrażliwiony, skoro kilka razy wywołał u Ciebie lęk. Ja się okropnie wynudziłam na nim.

To fakt jestem bardzo wrażliwy i bardzo łatwo mnie przestraszyć. Dlatego od 20 lat oglądania przeze mnie horrorów o tematyce duchów,demonów,opętań i egzorcyzmów te słabe policzę na palcach jednej ręki. Mnie wystarczą ze 3 czy 4 dobre jump sceny i oceniam horror na minimum siedem.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Dziwię się trochę, że po 20 latach oglądania jeszcze jest w stanie Cie coś takiego przestraszyć.

Wszyscy moi znajomi też się temu dziwią. Ale wiesz mnie mocno straszy zwykłe buuu jak mi ktoś za plecami nagle krzyknie to ja prawie mdleję. Po prostu jak coś nagle wyskakuje to straszy mnie bardzo mocno.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Taki krzyk z zaskoczenia to raczej każdego przestraszy, ale po trzech sekundach się o tym zapomina i na pewno tylko pod tym względem bym nie oceniała nigdy horrorów, tak jak Ty to robisz.

No widzisz a ja nie zapominam po chwili tylko przez długi czas cały się trzęse ze strachu i mi oddech ciężko złapać. I po prostu tak mam, że każdy horror oceniam po ilości scen, które mnie wystraszyły i na nic innego w horrorze nie zwracam uwagi.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Przecież w tym filmie nawet żadnych jump scenek nie było, to czego się tak przeraziłeś?

Jak to nie było ? Były ze dwie. A straszyły mnie te retrospekcje i ten duch dziewczynki.

Zresztą aż tak mocno mnie nie przeraził oceniłem jedynie na siedem. Gdyby przeraził mnie mocno ocenił bym na 9 lub 10.

A mam takie pytanie. Widzę, że obejrzałaś film Eliza Graves. Czy w tym filmie pojawia się jakiś duch lub demon? Bo z opisu nie mogę wywnioskować.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Nie, to jest thriller o czubkach w psychiatryku. Klimatycznie bardzo mi przypomina "Shutter Island".

A to dzięki za odpowiedź. Sciągnałem ten film jako horror a tam gdzie w horrorze nie ma duchów, demonów, opętania lub egzorcyzmów to nie oglądam.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

I tak go obejrzyj bo jest naprawdę niezły i oceń go jako thriller bo jest thrillerem.

No ok obejrzę z nastawieniem na thriller. Denerwuje mnie tylko zaliczanie thrillerów do gatunku horror, na co nie raz trafiłem.

Z tym, że obawiam się rozczarowania bo na przykład Wyspa tajemnic to dla mnie bardzo średniawy film.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

To są po prostu dwa gatunki mocno spokrewnione ze sobą i często się mieszają. Zdarza się, że ciężko jest jednoznacznie powiedzieć czy dany film jest thrillerem czy horrorem np. "Gothika" z 2003, ja bym bardziej to podpięła pod thriller psychologiczny, ale że pojawia się duch to jest to też automatycznie horror, także to się łączy ze sobą, tak samo sci-fi i horror. A co do Wyspy to nie gadaj, że średniawy bo takie filmy gdzie jest ponuro, deszcz leje i jest jakaś tajemnica są świetne.

Dla ciebie Wyspa tajemnic była świetnym filmem a dla mnie średnim, nic ponurego tam nie zauważyłem a to, że lał deszcz to nie wiem co w tym takiego było fajnego, jedynie w tym filmie fabuła mi się podobała i nic więcej, ale zakończenai nie zrozumiałe. ja muszę mieć w każym filmie wszystko podane na tacy a nie żebym jeszcze musiał się zakończenia domyslać. Nie lubię takich filmów gdzie reżyser zostawia otwarte zakończenie.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Uogólniając chodzi mi o klimat, czyli scenografię, muzykę i wszystko inne co się na to składa. I to samo tyczy się horrorów, ale widzę, że wolisz tandetne straszydła, które nagle wyskakują i poza tym nic.

No masz rację w 100 %. Od horrorów oczekuję jedynie czegoś co nagle wyskoczy. Jeszcze w filmach o opętaniach i egzorcyzmach, straszy mnie gadanie jakimś dziwnym złym głosem, lewitowanie lub rzucanie opętaną osobą po ścianach czy ciągnięcie za włosy. Nic innego w horrorze nie jest mnie w stanie przestraszyć.

ocenił(a) film na 7
Andrzejek324

Nie daj się zwariować.Uważam, że to Ty masz rację, chociaż na pewno nie jestem za Legią. Filmik był naprawdę fajny (7/10) i do przemyśleń. Dopracowany na wiele sposobów i w wielu miejscach. Obsada aktorska też niczego sobie. Don Swayze brat słynnego Patryka był bardzo charyzmatyczny, a Emilly Brooks bardzo do schrupania. Pozdrawiam i miej swoje zdanie , nie sugerując się zdaniem innych. W razie różnicy zdań, odpisuj że to Ty tak uważasz, a o gustach się nie dyskutuje. Uważam, że naprawdę dobrze odbierasz filmy.

ocenił(a) film na 7
Andrzejek324

Ja też uważam, że w horrorze muszą występować duchy, demony, zjawy, egzorcyzmy itp. Tym horror różni się od thrillera. To na pewno był horror. Podoba mi się jak odbierasz horrory. Dla mnie, oprócz oczywiście scen, liczą się emocje i możliwa realność wydarzeń. Odwołania do Pisma Św., legend, motywów kulturowych itp.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Andrzej, Ty masz na prawdę 32 lata?????????????????????????????????????????
Jakoś mi się w to wierzyć nie chce, tak samo, jak nie mogę uwierzyć w to co piszesz odnośnie tego shitu. Szkoda, że nie ma skali ujemnej, dałbym -666 :)
Wiedzę, że byle czym się jarasz, i byle czego się boisz. Buahahahahaha

ocenił(a) film na 1
djrav77

Teraz oczekuj powtórzenia trzech i tych samych kwestii,bo chyba nie liczysz na coś konstruktywnego:)

ocenił(a) film na 1
Berith7777

No ta. Po ch@#j mi aktorstwo, reżyseria i cały ten bełkot, ważne bym się bał. Brrrr już się boję he. Bardziej niż większość horrorów, przerażają mnie tacy ludzie jak Andrzejek. Kur@#a gdzie żyję....

ocenił(a) film na 1
djrav77

Ciekawe pod jakim katem ocenia takie filmy jak "Pan Wołodyjowski",dał 10/10,a może podskoczył kilka razy i stąd ta ocena:)

Berith7777

Bo bardzo lubię powieści historyczne, czytam je od dzieciństwa, a akurat trylogię znam prawie na pamięć. Po za tym w takich filmach akurat zwracam dużą uwagę na aktorstwo.

ocenił(a) film na 1
Berith7777

Nie rozumiem co cię w tym poście rozśmieszyło.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Nie ważne:)

Berith7777

Ważne bo w poście o Panu Wołodyjowskim nic śmiesznego nie było i nic nie powtarzałem.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Dla Ciebie nic śmiesznego nie było,ale to nie znaczy,ze mnie nie rozbawił.

Berith7777

To wytłumacz mi co cię rozbawiło w tym, że lubię powieści historyczne, i filmy na ich podstawie. Nie sądze żeby kogokolwiek na świecie to rozśmieszyło. Ty po prostu chcesz mi zrobić na złość i tyle.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Zabawne jest to,że patrzysz na aktorstwo w jednym gatunku filmowym,ale w innym juz nie.
A na złość?Mam ciekawsze rzeczy,a poza tym to Ty się odezwałeś,a nie ja.

Berith7777

Na aktorstwo nie patrzę jedynie w horrorach, bo jak już nie raz pisałem to nie aktor ma mnie przestraszyć. W każdym innym gatunku pierwszą rzeczą na jaką zwracam uwagę jest gra aktorska. Nie rozumiem co może być w tym zabawnego.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

Nie musisz wszystkiego rozumieć.

ocenił(a) film na 1
djrav77

A nie mówiłem:)To a propos powtórzenia tego samego:)

Berith7777

Tyle, ze ja ci pisałem o Panu Wołodyjowskim i powieściach historycznych.

djrav77

Taki już po prostu jestem, bardzo łatwo mnie wystraszyć, a jeszcze tym bardziej z zaskoczenia, dlatego wyskakujący duch czy demon tak mnie przeraża w horrorach i jestem bardzo mało wymagający jeżeli chodzi o ten gatunek filmowy. Rozumiem, że się dziwisz, wszyscy znajomi mi to mówią, że byle jaki horror o duchach a ja prawie robię pod siebie. Mnie to nawet duszek Kacper przerażał, ba nawet Pogromców duchów się bałem jak oglądałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones