PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 267 944
oceny
7,2 10 1 267944
6,5 45
ocen krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

Marsz po Oscary

ocenił(a) film na 9

"Zjawa" to jeden z tych filmów na które czekałem najbardziej w 2015 roku . Jest to film o zemście i niesamowitej woli przetrwania, poemat ku czci natury i determinacji człowieka.
Moją uwagę przykuł najbardziej duet aktorów DiCaprio - Hardy, jak również oscarowi zwycięzcy z ubiegłego roku za film "Birdman",
reżyser Alejandro González Inárritu i Emmanuel Lubezki, który był odpowiedzialny za zdjęcia.

Po seansie mogę śmiało stwierdzić, że wyżej wymienione osoby spełniły moje oczekiwania w stu procentach co do filmu i gry aktorskiej.
Patrząc na grę DiCaprio czujemy ból, cierpienie, zmęczenie, wszystko to jest prawdziwe i niebywale przekonywujące.
Za rolę Hugha Glassa Leonardo może w końcu otrzymać tak bardzo wyczekiwanego Oscara. Było widać, że jest gotów dosłownie na wszystko. Z drugiej strony mamy Johna Fitzgeralda granego przez Toma Hardy'ego, rola czarnego charakteru była dla niego stworzona i jestem przekonany, że Akademia doceni go choćby nominacją. Wyśmienity duet!

Jeśli chodzi o reżysera sprostał on wyzwaniu genialnie prowadząc aktorów, natomiast Lubezki pokazał kolejny raz majstersztyk.
Na długo zapamiętamy fantastyczną pracę kamery, która nadaje wyjątkową dynamikę, przez co sceny w filmie są bardzo realistyczne.
Myślę, że kilka scen z tego filmu jak np. pierwszy atak Indian, atak Grizzly czy końcowa konfrontacja głównych bohaterów będzie przez Was oglądana co najmniej kilka razy.
Muszę też napisać o bardzo dobrej muzyce kompozycji Sakatomo, Nicolai, Dessner i Alva Noto.

Co ciekawe w tym samym czasie mamy premierę filmu Quentina Tarantino "Nienawistna ósemka" w podobnej scenerii, zimnej, pokrytej lodem Ameryce.
Będziemy mieli więc porównanie obu filmów. Natomiast już teraz wiadomo, że w "Tarantinowskim stylu" na pewno będzie więcej humoru,
natomiast tutaj mamy ciężki i ponury klimat.

Szanse na Oscary - moje przypuszczenia to 6-7 nominacji (najlepszy film, aktor pierwszoplanowy,drugoplanowy,zdjęcia, muzyka,itd.)

Dzieło wybitne - ocena 8.5/10

ocenił(a) film na 8
pyra87

12 nominacji do Oscara to ogromny sukces. Co nie zmienia faktu, że paradoksalnie to bardzo źle świadczy o współczesnym amerykańskim kinie dramatycznym.
Taki "OSTATNI MOHIKANIN" nie mógł w swoim czasie liczyć na nic, a był czymś absolutnie wyjątkowym. Konkurencja była jednak zbyt mocna (m.in. "Ludzie honoru", "Zapach kobiety", "Bez przebaczenia").

Nie chodzi o to, że "ZJAWA" jest filmem złym, ale jednak jest... remakiem "Człowieka z dziczy", co budzi... niesmak. A mimo to jest... zdecydowanym faworytem rozdania.

Dramatom, bądź komediodramatom ("Spotlight", "Big short") wyraźnie brakuje iskry bożej. To dobre, poprawne filmy, ale nie pamiętne. Takim filmem, obok "Zjawy" jest tylko... "MAD MAX", kolejne widowisko, i to on może, i chyba powinien, stawić opór "Zjawie". Czy tak się stanie?
Czas pokaże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones