PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174275}

Zjawiska

Fenómenas
5,0 2 095
ocen
5,0 10 1 2095
Zjawiska
powrót do forum filmu Zjawiska

Gdyby nie napisali na początku, że to jest "inspirowane prawdziwymi wydarzeniami", to jeszcze by uszło. I nie mam nic do wieku bohaterek. Z tą trójką (dwie bohaterki całkiem przebojowe, trzecia - Paz -  raczej babciowata) można było wyczarować fajny film, gdyby tylko ktoś miał pomysł. A tak wyszedł nudny film z żywiołową ostatnią sceną, która jest jednak niestety kalką starych filmów przygodowych. Był pomysł, ale zabrakło w tym filmie jakiejś więzi między bohaterami, czegoś co tworzyłoby fajną atmosferę - a ta jest w przygodówkach niezbędna.

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Totaalnie nie zgadzam, akurat klimat był budowany i więź pomiędzy bohaterkami, ale z indiana Jones nie miałem skojarzeń. Chyba oglądałeś film na podglądzie. Film nie jest idealny, ale 3 to wg mnie za niska ocena. Ja jak podejrzewam, ze film może zasługiwać na 3 to zazwyczaj go nie kończę i nie oceniam. (oceniam tylko filmy które zakończyłem oglądać). Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, ale fakt, że dałeś komentarz wskazuje, że film Cię jakoś pociągał, ale czymś CIę rozczarował - dla mnie końcówka też była nijaka i dlatego tylko 6.

ocenił(a) film na 5
piotr_pastuszka

Też trzymam się zasady, że oceniam tylko te filmy, które obejrzałem w całości. I chyba podniosę ocenę, bo masz rację - 3/10 to za mało. Jednak czegoś mi w tym filmie brak, czego nie umiem opisać.

Był w tym potencjał na coś dużego, gdyby reżyser zamiast robić horror, bardziej poszedł w stronę tajemniczości, jak w filmach typu "Dziewiąte wrota", czy "Omen". Zwłaszcza, że te dwie aktorki - Belen Rueda i Toni Acosta - przykuwają uwagę. Pomysł wyjściowy był fajny - trzy "wojowniczki" stają do walki z siłami ciemności, wspomagane przez młodego naukowca-sceptyka. Tu jest wręcz potencjał na serial.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

inspirowane prawdziwymi wydarzeniami - bo te bohaterki i ksiądz faktycznie w rzeczywistości istniały i zajmowały się sprawami paranormalnymi (grupa Hepta), inna sprawa, że te ich różne historie są przez nie pozmyślane (ale oczywiście twierdzą, że są prawdziwe) / btw, pod koniec filmu przechodzą trzy staruszki ulicą, nie znalazłem potwierdzenia, ale to prawdopodobnie nasze bohaterki z reala

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones