PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697291}

Zjazd absolwentów

Återträffen
6,6 7 508
ocen
6,6 10 1 7508
6,9 16
ocen krytyków
Zjazd absolwentów
powrót do forum filmu Zjazd absolwentów

Emocjonujący

ocenił(a) film na 8

Jest moją bohaterką, podziwiam ją za to, że chciała z nimi gadać, co znaczyłoby, że uwolniła się już jakoś z obrazu widzenia siebie, który jej wpojono w przeszłości. Po pierwszej części byłam wstrząśnięta faktem, że prawda, którą odważnie wyznała, nie spowodowała skruchy i oczyszczenia, że przeszłość stała się teraźniejszością.

ulkas73

Bo ludzie zawsze pamiętają co złego im się zrobiło. to po pierwsze. Po drugie - każdy widzi siebie dobrym człowiekiem i usprawiedliwia przed sobą złe rzeczy, Mówiąc sobie, że to nie było tak, bo to było coś innego. Ciężko jest skłonić siebie samego do skruchy. Znam osobiście punkt widzenia obu stron, bo bywałem blisko góry i dołu hierarchii. I obie pozycje miały swoje zalety i wady. Obiektywnie mówiąc - nękanie jest ciekawym zjawiskiem. A subiektywnie może być niewinną zabawą lub zabójcą pewności siebie.
Przetrwanie nękania to jedna rzecz, inną jest odzyskanie pewności siebie. I wybaczenie + zapomnienie, bo jeśli się tego nie zrobi, bedzie się gniło w nienawiści do końca życia, a gdy człowiek jest pochłonięty przez nienawiść, nigdy nie będzie prawdziwie szczęśliwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones