PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729537}
6,0 14 357
ocen
6,0 10 1 14357
6,1 33
oceny krytyków
Zjednoczone stany miłości
powrót do forum filmu Zjednoczone stany miłości
Rapakiwi

No nareszcie ktoś to napisał! Noga Simlata skradła cały film. Myślami ze tylko ja jestem dziwna ze to dostrzegłam. SPOILER SPOILER SPOILER Nie wiem czy rezyser próbował być alternatywny, ale kręcenie sceny seksu Simlata z zona mając w kadrze tylko rozebeszone łóżko i nogę Simlata było na maksa dziwne. W sumie jakby się nie wiedziało ze to seks, to można byłoby uznać ze Simlat dogorywa, ewentualnie ze to już pośmiertne drgawki. Być może taki był zamiar reżysera, co by mnie nie zdziwiło biorąc pod uwagę pseudointelektualizm i pseudoartyzm tego filmu xd wiele scen wywietrzalo mi z głowy, ale ujęcie z ekstatyczną nogą Simlata pamietam i raczej nieprędko zapomnę.

Anksunamun89

też zwróciłam uwage na te scene, ale uwazam ja za niepotrzebna. Noga Simlata nic nie wniosła do treści, była zabiegiem "artystycznym", za którym kryła się pustka

hCarolina

Masz na myśli egzystencjalną pustkę, która odczuwali wszyscy bohaterowie tego filmu?

Anksunamun89

jeśli tak na to spojrzeć.. pustka, marazm i depresja. I ta drżąca niby w agonii blada noga.. Nie można odmówić spójności artystycznej

hCarolina

Hmm, w pierwszej chwili się oburzyłam, ale po namyślę uznałam, że jednocześnie masz rację i nie masz racji. Tak, kryła się za tym pustka, ale ta pustka była pełna znaczeń. Była to metafora losów Polaków w czasach transformacji, pustka po tym jak już nie mogli się identyfikować jako mieszkańcy kraju komunistycznego, chcieli zapełnić ją nową tożsamością, ale czy dla naszych bohaterów nie było już za późno?

Rapakiwi

za pozno bylo dla żony Simlata na podjecie decyzji z kim chce być, to na pewno

hCarolina

Nie da się ukryć ;)

Rapakiwi

Rapakiwi i hCarolina obie macie racje. Teraz musimy zadać sobie pytanie, jakiego geniuszu trzeba żeby za pomocą jednej nogi wyrazić zarówno egzystencjalna pustkę, marazm i depresje bohaterow, jak i metaforycznie ująć losy Polaków w czasach transformacji. Od razu odpowiem, ze trzeba dużego geniuszu

Anksunamun89

Pytanie czyja to zasługa. Reżysera, Simlata? Tak bardzo chciałabym być q tym momencie na planie. Czy było to spontaniczna inwencja aktora podążenie za instynktem czy może starannie wyreżysowane ujęcie, powtarzane w pocie czoła po tysiąckroć aż udało się uchwycić to perfekcyjne?

Anksunamun89

W punkt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones