PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32071}

Zmierzch tytanów

Clash of the Titans
7,0 6 807
ocen
7,0 10 1 6807
Zmierzch tytanów
powrót do forum filmu Zmierzch tytanów

ten film jest chyba najlepszym przykładem wykorzystania tej techniki. Może jestem jakiś
dziwny ale moje oczy cieszą najbardziej właśnie te poklatkowe potwory a nie współczesne skomplikowane efekty komputerowe. Remake nie był w sumie taki zły, oryginał stoi klasę
wyżej. Oczywiście oba filmy są w pewien sposób tandetne i kiczowate jak wszystkie
'monster movies' - remake z powodu natłoku tego współczesnego efekciarstwa i
'hollywoodztwa', a oryginał z powodu upływu czasu i przestarzałych technik... No ale w
każdym razie jest jakaś magia i klimat w tej wersji z 81 roku...

Nu_RaKu

Animacja poklatkowa jest super, jak oglądam takie efekty to mam wrażenie, że obcuję z dziełem sztuki, a w przypadku wielu filmów wykorzystujących technikę komputerową widzę tandetę.

jasiu15

Ja mam tak samo.

ocenił(a) film na 3
Nu_RaKu

Niezgadzam się. "Zmierzch Tytanów" byl ostatnim filmem boga animacji poklatkowej Raya Harryhausena i zdecydowanie zmierzchem jego umiejętności. O wiele większy popis dał w legendarnym "Jazonie i Argonautach" oraz w trylogii o Sinbadzie.

Kompliacja jego dokonań

http://www.youtube.com/watch?v=Q17dl_aUNf4

A najlepsza scena poklatkowej animacji w historii kina to scena walki z posągiem Kali. Niestety usuneli ją z youtube został tylko wstęp

http://www.youtube.com/watch?v=MhNmVMjxe4Y

Nu_RaKu

nie jesteś dziwny tylko masz zmysł plastyczny, to proste gdy oglądasz taką animację oddzielasz rzeczywistość od rzeczy nie rzeczywistych czyli efekty po klatkowe i zaczynasz podziwiać rzemiosło a że to rzemiosło jest naprawdę "kunsztowne" więc nadaje mu pewien urok, zachwyt co w połączeniu z fabułą i aktorstwem daje czar i magię całemu spektaklowi...
nie jestem plastykiem :) i sam zastanawiałem się dlaczego te filmy R. Harryhausena o wiele bardziej mi się podobają od nowych fx komp., i wpadłem na to w sumie niedawno oglądając King Konga z 1933 - do póki wszystkie efekty były poklatkowe było ok, ale jest scena kiedy King Kong sięga łapą przez okno do pokoju by z niego wyciągnąć główną bohaterkę i tam użyto wielkiej zbudowanej łapy co strasznie zaczęło razić sztucznością - hm... dziwne? ale tak było, gdyż ta łapa była bardziej rzeczywista a jednak nie rzeczywista.. sądzę że tak jest u nas z efektami komputerowymi, są bardziej rzeczywiste a przynajmniej zbliżone do rzeczywistości więc budzą w nas bunt bo w rzeczywistości zaczynamy zauważać błędy sztuczności które oddzielają je od rzeczywistości - wiem że to dziwnie brzmi ale tak jest.. ktoś kto tego nie rozumie powie tak:
"ale macie we łbach na>>>ne..., czyli efekty bardziej rzeczywiste są do d*py bo są bardziej rzeczywiste..?"
odpowiedź brzmi:
TAK

michael_69

Kiedyś się starali z efektami mimo mniejszej techniki. Teraz też przy filmach wysokobudzetowych te efekty są bardzo dobrze dopracowane. Nie ma w tym stuczności tylko wygląda autentycznie

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

ja też uwielbiam dawne efekty specjalne

ocenił(a) film na 7
Nu_RaKu

Zgadzam się. A reszta rodziny się śmiała, jakie to tandetne. A ja jak tylko mogłem tłumaczyłem, że to jest sztuka :)

Nu_RaKu

Ja polecam o 20 lat młodszego "Jazona i Argonautów", który chyba ma nawet lepszą animację. Oba filmy są dobrym przykładem tego typu animacji.

http://www.filmweb.pl/film/Jazon+i+Argonauci-1963-33313

ocenił(a) film na 9
Nu_RaKu

Polecam już znacznie starszy, choć podobny w klimacie, z tym że jeszcze lepszy film "Złodziej z Bagdadu" z dopiero świetnymi jak na swe lata efektami, no i jaka magia płynie z tego filmu.

ocenił(a) film na 7
Nu_RaKu

Jak lubisz animacje poklatkową, to warto sprawdzić krótsze filmy Jana Svankmajera - zwłascza Jidlo i Wymiar Dialogu.

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

nie jestes sam zawsze mowilem znajomka to samo ze te stare potwory byly extra :)

ocenił(a) film na 8
dominas_filmweb

znacie jeszcze jakies filmy tego typu ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones