PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38727}
6,8 33 496
ocen
6,8 10 1 33496
6,8 17
ocen krytyków
Zmruż oczy
powrót do forum filmu Zmruż oczy

Wynalazek jest autorstwa niejakiego Andrzeja Jakimowskiego, w niektórych kręgach przedstawiającego się jako reżyser filmowy. Pan Andrzej swoje funkcjonalne urządzenie nazwał po prostu "Zmruż oczy" a do nabycia jest za jedynie 10,97 we wszystkich salonach empiku.
"Zmruż oczy" działa na prostej zasadzie - brak konfliktu powoduje coraz większe znużenie , enigmatyczne postacie snujące się bez celu po ekranie męczą oczy, a przekonanie reżysera że tworzy dramat o wysokich walorach artystycznych by wygrać na festiwalu w Gdyni, potęguje irytację widza.

Ostrzeżenie - wynalazek Jakimowskiego nie działa na pozorantów i samozwańczych nonkonformistów, którzy starają się zniszczyć wynalazek pana Andrzeja doszukując się w nim znamion filmu z przełaniem.

Barfly

Szczera prawda! Polecam. Idealnie sprawdza się nawet w polowych warunkach. Zalecam, aby ówcześnie przygotować legowisko, ponieważ film działa natychmiastowo.

ocenił(a) film na 7
Barfly

Może to kwestia wieku albo usposobienia, ale jakoś na mnie nie działa w ten sposób. Obserwowanie spokojnie płynącego życia, bez gwałtownych zwrotów akcji i narastania napięcia naprawdę mi odpowiada. Nie nuży, nie usypia. Raczej ustawia wszystko we właściwej perspektywie.

Barfly

To ty tępak jesteś, to jest film z przesłaniem, ale pewnie chciałeś obejrzeć jakieś szaleńcze pościgi na ulicach Nowego Jorku, cóż tępaki tylko w akcji widzą sens.

Barfly

:)

ocenił(a) film na 8
Barfly

ten film jest piękny. wiele osób go nie zrozumie, ale jestem przekonana, że reżyser jak i operatorzy wiedzieli o tym kręcąc go.

ocenił(a) film na 2
Barfly

zgadzam się

ocenił(a) film na 8
Barfly

No tak, Jakimowski kicha, a Slumdog 10/10. Rozumiem, że tu ośmieszasz tylko swój nick, ale uważaj w realu. Pozdro.

ocenił(a) film na 4
Barfly

Śmieszna opinia, podoba mi się :) Niestety, i ja muszę przyznać, że film jest dość nudny. Nie widzę w nim żadnego sensownego przesłania. Ocena: 4

Na minus:
- nie wiadomo, jakie jest jego przesłanie
- niejasne motywy, np. z umową, sokołem (o co chodzi??)
- dość nudny i dłużący się; tę samą treść można byłoby zawrzeć w cztery razy krótszym czasie
- brak spójności pewnych scen, np. Jasiek w końcowej scenie twierdzi, że Sosnoszczuk, chcąc coś mu doradzić, chce znów go wykołować - i na podstawie wcześniejszych wydarzeń widz mógłby myśleć podobnie - tymczasem okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie, Jaś nie wie, że most jest nieczynny i nie doczeka się autobusu
- brak wiarygodności - np. nie wierzę, żeby dziewczynka, która uciekła z domu, mogła w ogóle myśleć o tym, aby dać jakiś prezent ojcu, a co dopiero naprawdę dać; nie wierzę, żeby kolesie z Warszawki dali się zaprowadzić "wiejskiemu głupkowi" (Eugeniuszowi) na "koniec świata" (dziw, że w ogóle z nim gadają); scena "śmierci" (wiejskie dzieciaki nie wiedzą co to jest alkohol??)
- nie zgadzam się z twierdzeniem, że "rzeczy nie mijają" - to jest nieprawda; być może scenarzysta filmu nie potrafi się pogodzić z faktem, że właśnie rzeczy mijają, więc napisał taki kłamliwy scenariusz zaciemniający pewne uniwersalne prawdy życiowe

Na plus:
- piękna sceneria i krajobraz, klimat z poprzedniej epoki, duch polskiej wsi, ruiny gospodarstwa
- ciekawe zdjęcia
- ciekawa rola Zamachowskiego
- niektóre sceny, motywy i dialogi rozbawiły mnie, np. motyw z umową, scena z płonącą sukienką, scena z radiem
- ciekawe są pojedyncze sceny, które ludziom z miasta pozwalają spojrzeć na życie z innej, nieznanej strony - wyciszonej, sielankowej, bez nadmiaru trosk
- bardzo ładny plakat reklamujący film

ocenił(a) film na 4
Barfly

P.S. Czym się różni ciągnik od traktora??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones