PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38727}
6,8 33 504
oceny
6,8 10 1 33504
6,8 17
ocen krytyków
Zmruż oczy
powrót do forum filmu Zmruż oczy

Najnowszy film Jakimowskiego jest powleczony cienką warstwą milczenia. Dopełniają się kolory, przystanek PKS znajduje się w sąsiedztwie przydrożnego krzyża, subtelna ręka Opatrzności czuwa nad obrazem tego świata. Nawet bogaci rodzice okazują się bezradni wobec tego porządku, dziewczynkę fascynuje spokój Jaśka i jego rzeczywistość. Film czuwa w zawieszeniu, niedopowiedzeniu – i w tym zdaje się być dopracowany bardziej niż Edi Trzaskalskiego. Uniwersalizm historii tworzy jej konkretyzacja, obiekty na drodze, łące, polu nie mijają, lecz się oddalają, słupek stoi na środku placu, ale nikt nie chce z nim rozmawiać. Nie warto więc stać pośrodku, lepiej przymrużyć oczy – rozmyte kontury są najlepszym kontrastem dla precyzji świata

ocenił(a) film na 10
wwwiedzma

Chciałam cos napisać, ale chyba już wszystko zostało dopowiedziane... tak wiec tylko się podpisuje pod tym komentarzem :) Moge tylko dodać jedną rzecz od siebie - może się mylę, a może nie, ale zdaje mi się, ze to film dla osób, które lubią poezję :)

Headea

...a jeśli ja coś mam powiedzieć to jest to film dla ludzi którzy lubią sobie czasem pomyśleć, pofilozofować, tzn pokontemplować:P a poezji chyba w ty filmie było mało?? Zresztą jeżeli chcesz się doszukać w jakimś filmie poezji to ją znajdziesz...

wwwiedzma

napisalem w jaki sposob ten film powstal - And music is the key. Co do krzyza na przystanku prawdopodobnie powstal z starego tematu z kawalka Perfektu pozniej powtorzony przez Edzie Gorniak na koncercie w Toronto - "... na rozstaju drog gdzie przydrozny Chrystus stal zapytalem dokad isc, frasobliwa mine mial... "
Ludzie gdzybyscie czasem posluchali muzykow to mozna zobaczyc w nich prawdy o zyciu - czlowiek czasem pyta o powod do zycia, dlaczego robi to co robi, czemu jest czasem tak a nie inaczej - sam tylko Bog wie.
No to jestem zerem... i ostatnio pije Whisky - tak jak w starym kawalku Dzemu - tylko ze daleko od Polski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones