PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 141
ocen
7,2 10 1 219141
7,4 36
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

Zbieram informacje na temat 4 filmow(Fight Club,Zodiak,Forrest Gump,ew.Kompania braci) do ustnej matury z j.polskiego.Temat brzmi:"Adaptacja filmowa na podstawie wybranych dziel literackich.Omow na wybranych przykladach".Nasuwa mi sie kilka pytan.Z czego korzystac(bibliografia)?Gdzie szukac informacji(poza internetem)?Przydalyby mi sie numery czasopism filmowy(polskie[Film,Cinema,Kino],zagraniczne[wylacznie w jezyku angielskim])wlasnie z tego okresu,kiedy film ukazal sie na ekranach kin(prosilbym o wielka pomoc w tym aspekcie-nie wiem,gdzie moge dostac tak stare wydania-w bibliotekach nie ma tak wielkiej kolekcji).Jakie sceny moge porownac z ksiazki i filmu(rozniace sie i podobnie)?Od czego zaczac,na czym skaczyc.Czekam na cenne rady i informacje.Z gory dziekuje

Tematy sa takze na forum 3 pozostalych filmow/serialu!

Maximus_D_M_

Doprawdy nie mogłeś wybrac nic lepszego i poważniejszego? Zmień szybko na np. Lot nad kukułczym gniazdem, Ojciec Chrzestny, Okręt, Zabić drozda, Na zachodzie bez zmian czy Zielona mila. Zaręczam, że są to filmy o poważniejszej tematyce bardziej nadającej się na maturę.

ocenił(a) film na 8
Baphomet

Tematyka nie ma żadnego znaczenia, może wybrać co chce...

ocenił(a) film na 9
Maximus_D_M_

Będziesz miał małą bibliografię, ale jak się uprzesz to jest jedno wyjście: jechać do najbliższego Uniwersytetu, odnaleźć Zakład Filmu (albo coś w tym stylu) i przyjść na konsultacje do speca od Filmu współczesnego - on ci powinien pomóc (z pokazaniem biblioteki włącznie).



ocenił(a) film na 5
Maximus_D_M_

(wiem, że 9 lat po maturze;)

Odpowiedzią jest: biblioteka ;)
Nie mogłam się powstrzymać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones